Skocz do zawartości

Zmiana Statusu Wizy Z J1 Na H2B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Pracowałem całe wakacje na wizie J1 i mój pracodawca wyraził chęć dalszej współpracy na warunkach wizy H-2B. Teraz mam problem bo zostało mi tylko 2 tygodnie legalnego pobytu w USA. Czy po złożeniu przez mojego pracodawcy dokumentów ( ETA - Form 9148B - temprorary labor certification for H-2B) a potem I - 129 . Czy moj status wizowy po złożeniu odpowiednich dokumentów pozwoli mi na dalszy pobyt w sensie wydłuży mój legalny pobyt w stanach na czas rozpatrzenia wniosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale skoro zostalo ci jak piszesz 2 tygodnie legalnego pobytu, a jest juz prawie polowa pazdziernika, to domyslam sie ze jest to 30 dni po zakonczeniu programu, ktore mozesz przeznaczyc na zwiedzanie. Z tego co pamietam to w tym okresie nie mozesz juz pracowac, ani zalatwiac zmian statusu itp. Sa to moje domysly bo nie pamietam juz dokladnie, ale z tego co pamietam jak ja to robilem, w sensie zmienialem status, musialo to byc zalatwione w czasie kiedy mogles pracowac. Odszukaj jeden z moich postow z 2009 roku tam powinna byc odpowiedz. Moze sie myle ale tak chyba wlasnie jest. Moze niech odezwie sie ktos kto ma swieze informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem USCIS office w sprawie informacji na temat zmiany statusu wizy z J1 na H2B i Pani która wydawała sie kompetentna i otrzymałem od niej takie informacje :

- może Pan przebywać na terenie USA po wygaśnięciu wizy tak dług jak ważny jest Pana paszport i nie może Pan pracować ofc
- zmiany nie można dokonać , ale Pana pracodawca występuje o zatrudnienie Pana no i dochodzi dodatkowa papierkowa robota i $ związane z nimi (zmiana statusu imigranta ( jeśli dobrze zrozumiałem, świadectwo zatrudnienia )
- okres załatwienia vizy H2B o którą nalega mój pracodawca będąc na miejscu to 3-5 miesięcy

Pytanie ode mnie bo zgłupiałem kompletnie na infolinii mówią co innego. Mam 7 dni do wygaśnięcia wizy i zamierzałem wracać do Polski i spróbować załatwić sobie turystyczna i kombinować coś na wizie turystycznej.
Czy ktoś obeznany w tym temacie "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- może Pan przebywać na terenie USA po wygaśnięciu wizy tak dług jak ważny jest Pana paszport i nie może Pan pracować ofc

- zmiany nie można dokonać , ale Pana pracodawca występuje o zatrudnienie Pana no i dochodzi dodatkowa papierkowa robota i $ związane z nimi (zmiana statusu imigranta ( jeśli dobrze zrozumiałem, świadectwo zatrudnienia )

pierwsze slysze

Przy ubieganiu sie o zmiane statusu a to bedzie Cie czekac niezaleznie czy bedziesz sie staral o wize F czy o wize H bedziesz musial spelnic podstawowy warunek czyli posiadanie WAZNEGO statusu (w Twoim wypadku J1), *wyjatkiem sa wizy U i moze jeszcze jakies inne specjalne wizy*. Podsumowujac po wygasnieciu Twojego J nie widze mozliwosci zmiany statusu. Sam fakt czy pozostaniesz w USA nielegalnie czy "out of status" to juz zupelnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Out of status oznacza, że powód pobytu ustał. Np. Student po skończeniu studiów i okresie przebaczenia jest out of status. Turysta po przekroczeniu pobytu jest nielegalnie. Wynika to z duration of stay. Turysta ma datę do kiedy ma wyjechać. Niektóre wizy daty wyjazdu nie mają, bo wynika to ze statusu, który czasem można wydłużyć, np. OPT na F1.

Jednym słowem musisz dojechać do wskoczenia h2b posiadając ważny status. Nie wiem jednak czy masz możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysl, ale jesli naprawde chcesz sie w to bawic to musialbys zrobic tak:

1) zmienic status z J1 na B2 (masz malo czasu na dobre przygotowanie papierow), USCIS musi otrzymac komplet dokumentow przed wygasnieciem Twojego obecnego statusu.

2) Z B2 starac sie juz o H-2B.

Ewentualnie wrocic do PL i tam sie starac o H-2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes moja wiza straciła ważność około 3 tygodnie temu i za 3 dni mam lot do polski. Wiec zmiana statusu odpada chyba ze jest jeszcze nadzieja ( jezeli rozumiem status J1 to okres około 4 miesiecy ktory już przepadł ) ?
Mam zamiar postarac sie o B2 w polsce chyba ze papiery o H2b przyjda szybciej. Pracodawca jest na etapie Labour Certification.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes moja wiza straciła ważność około 3 tygodnie temu i za 3 dni mam lot do polski. Wiec zmiana statusu odpada chyba ze jest jeszcze nadzieja ( jezeli rozumiem status J1 to okres około 4 miesiecy ktory już przepadł ) ?

Mam zamiar postarac sie o B2 w polsce chyba ze papiery o H2b przyjda szybciej. Pracodawca jest na etapie Labour Certification.

Pracodawca powinien uzyskac LC w ciagu 6 dni od daty jego zlozenia. Musimy brac pod uwage fakt ze strona departamentu pracy byla wylaczona w zwiazku z goverment shutdown. Moga miec teraz troche wiecej pracy niz mialo to miejsce wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...