Skocz do zawartości

Wymagania Dotyczące Pracodawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałabym się dowiedzieć jakie są wymagania dotyczące pracodawcy, które powinien spełnić jeśli chciałby zaproponować pracę na H1-B. Czy jest tak to skomplikowane jak przy sponsoringu - podatki, historia itd. czy nie ma to znaczenia i może być to np. zupełnie NOWO POSTAŁA lub POWSTAJĄCA nowa firma, która np. słysząc o osiągnięciach, danego pracownika chce go zwyczajnie ?mieć u siebie"?

Pytając konkretnie czy przykładowo mój mąż może otworzyć firmę i po kilku dniach jako potencjalny pracodawca może ubiegać się o H1B dla kogoś??

Wiem, że jest to koszt 1500$, ale czy są jakieś inne opłaty + jak to dokładnie wygląda?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałabym się dowiedzieć jakie są wymagania dotyczące pracodawcy, które powinien spełnić jeśli chciałby zaproponować pracę na H1-B. Czy jest tak to skomplikowane jak przy sponsoringu - podatki, historia itd. czy nie ma to znaczenia i może być to np. zupełnie NOWO POSTAŁA lub POWSTAJĄCA nowa firma, która np. słysząc o osiągnięciach, danego pracownika chce go zwyczajnie ?mieć u siebie"?

Pytając konkretnie czy przykładowo mój mąż może otworzyć firmę i po kilku dniach jako potencjalny pracodawca może ubiegać się o H1B dla kogoś??

Wiem, że jest to koszt 1500$, ale czy są jakieś inne opłaty + jak to dokładnie wygląda?

Dziękuję

Nie wydaje mi się, że to jest 1500. Razem z prawnikiem to będzie gdzieś z 7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same koszty urzedowe to cos kolo 2 lub 3 tysiace w zaleznosci od tego czy bedziesz robil "regular" czy "premium processing". Roznica sie tylko tym ze przy premium otrzymasz decyzje w ciagu 14 dni.

H1-B nie jest proste ale nie jest tez mega trudne, bo gdyby tak bylo to nikt by nie skladal. Pracodawca musi pokazac, ze nie znalazl na rynku pracy nikogo, kto kwalifikowalby sie na ten zawod lepiej niz Ty. Do przygotowania calej sprawy bedziesz potrzebowal:

Pracodawca:

- wycene zawodu (czyli ile jest minimum, ktore musisz zarabiac w danym zawodzie, te dane mozna znalezc chocby w bazie ONET.

- LCA - zatwierdzony certificate z department of labor (srednio trwa to okolo tygodnia)

- wypelniny wniosek I-129

- support documents, m.in, podatki (pracodawca musi pokazac, ze go stac na zatrudnienie Ciebie)

- czeki, ktore wysyla sie wraz z aplikacja

Pracownik:

- udokumentowac doswiadczenie zawodowe

- kopie dyplomow, certyfikatow itp

- bachelor's degree (polski dyplom plus ewaluacja)

To tak w duzym uproszczeniu. Jesli pracodawca nie jest non-profit, albo univeristy to obowiazuja limity wiz przyznawanych w roku (tzw. H1-B Cap).

Poczytaj dokladnie na stronach USCIS jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademenes rozumiem, ze polski tytul licencjata to bachelor's tak?

czy tlumaczenia dyplomu musi sie odbyc przez przysieglego czy wylacznie przez WES?

Caly proces jak pisal KaeR trwa 2,5 miesiaca?? czy mozna to zalatwic szybciej?

KaeR a co to za firma jesli moglabym wiedziec??

Czy kiedy już się dostanie H1B mozliwe jest pozostanie u tego samego pracodawcy ale zmiana stanowiska na inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...