Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W grudniu tego roku skonczylem studia MBA na uniwersytecie w Pennsylvanii. Przyslugujacy mi rok OPT rozpoczal sie 11 stycznia 2014 roku (mam 3 miesiace na znalezienie pracy czyli do 11 kwietnia).

Bylbym wdzieczny sa informacje, co w przypadku gdybym nie zostal sponsorowany do 1 kwietnia tego roku? Czy jest szansa na pozostanie w USA i kontynuacje pracy do kolejnego terminu skladania petycji 1 kwietnia 2015 ( pozwolenie na prace uplywa mi 11 stycznia 2015 roku).

Jakie mam mozliwosci jezeli nie uda mi sie znalsc pracodawcy przed terminem skladania wnioskow o H1B? ( 1 kwietnia tego roku)

Czy ktokolwiek wie o firmach w USA, ktore maja tendencje do zatrudniania Polakow? :)

Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany problem. Jeśli nie zasponsoruje Cię ktoś w tym roku, to do kwietnia 2015 nie dociągniesz i nie ma ratunku teoretycznie. Już na H1B robi się za późno. Na przygotowanie papierów firmy rezerwują sobie ok. 2 miesiące. Mamy luty. Do the math. Moim zdaniem został Ci góra miesiąc.

Teraz takie luźnie rozważania.

Możesz się zaszyć w jakiejś szkole na przeczekanie... może być drogo.

Poszukać pracodawcy bez capu.... ale to nie jest łatwe bez PhD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...