Skocz do zawartości

Podróżnicza Potem F1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rozmawiałem z przyjaciółką która chodzi teraz do HS w Cupertino, wyszło na to, że najrozsądniejszą opcją byłoby wyjechanie do Stanów na wizie podróżniczej potem po znalezieniu szkoły przejść na F1, co o tym sądzicie? Nie wiem co mam powiedzieć konsulowi, zamierzam wyjechać w Czerwcu, a wtedy jeszcze są 3 tyg szkoły, więc jeśli konsul zapyta dlaczego jadę teraz a nie za miesiąc co odpowiedzieć? Dodam, że sprawę utrudnia fakt, iż mam 17 lat, i że jadę sam.... bez rodziców. Więc jeśli szkoła wymagałaby podpisów to wtedy jest problem, pytałem się prawnika i akt notariusza wystarczy, żeby host family przejęło prawa moich prawnych opiekunów. Nie wiem czy mój plan ma szansę powodzenia, co myślcie o tym wszystkim i jak zachować się na interview :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie ma wiz podrozniczych a sa turystyczne

O tak ,polec tak,oczywiscie mozesz taka zmiane uczynic ,problem jest taki ze jak bedziesz musial wyleciec po za USA to na tym statusie nie wrocisz.Do tego to nie te czasy ze zmieniales status bez zadnego problemu,mozesz nie zmienic statusu w USA z turystycznej na studenckiej ale kto Ci o tym powie wprost

chyba na tym forum,poczytaj dobrze tematy jak ludzie maja problemy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O turystyczną chodziło heh pomyłka. Myślicie że mogę mieć problem, jeśli przyniosę do Ambasady w LA np i20 powiem, że chcę pouczyć się języka i trochę poznać tutejszą kulturę, no i, I can't imagine living without my family, powiem, że chcę tylko rok bo dłużej nie dałbym rady żyć tak daleko od rodziny... nie wiem ehhhhh, bo dla mnie to byłoby najprostsze, żeby to F1 dostać, ale to już sprawa drugorzędna jak wspomniałem, jak msm dostać wizę na wyjazd w Czerwcu przypuśćmy na całe wakacje, musiałbym dostarczyć dokument, że chodzę do PL szkoły, a potem JAKOŚ odebrać papiery jak już polecę do tej Ameryki? Troszkę to wszystko skomplikowane.

czyli, że jeśli już dostałbym to F1, to na święta np do Polski wrócić nie mogę? To jakoś bym przebolał ważne żeby dostać status studenta! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...