Skocz do zawartości

Us Domicile


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Mam pytanie zwiazane z US domicile. Moja siostra jest w trakcie procesu wizy CR-1 (wciaz czekaja z mezem na akcpetacje/NOA2). Jej maz mieszka z nia w Polsce juz od okolo roku, razem czekaja na wize dla niej.

Czy w zwiazku z tym, maz mojej siostry bedzie musial zalaczyc dowody domicile przy etapie NVC przy wysylaniu Affidavit of Support?

Zalaczam link, w ktorym odmowiono wizy osobie z Polski z uwagi na problem wlasnie z domicile: http://www.visajourney.com/forums/topic/458131-denied-visa-at-interview/

Roznice pomiedzy sytuacja z linka a sytuacja mojej siostry i jej meza sa nastepujace (wypisze jej, choc nie mam pojecia, czy one na cos wplywaja):

1. Maz siostry nie ma podwojnego obywatelstwa, Jest tylko USC.

2. Przybywa w Polsce od okolu roku, nie pracuje tutaj.

3. Nie zostawil nieczego w USA (w moim rozumowaniu, pewnie rozumowanie urzedu bedzie odmienne), poniewaz przez ostatnie lata sluzyl w Navy "overseas". Po wyjsciu z navy ma plany isc na studia, te plany na razie sa na wstrzymaniu, poniewaz chcieli do Stanow pojechac juz razem.

Czy ktos ma wiedze w tym temacie, i moglby sie nia podzielic? Albo odeslac mnie do odpowiednich zrodel? Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na zdrowy rozsadek sluzba w armii to troche inaczej jak praca na fabryce ale nie posadzajmy przepisow imigracyjnych o logike.

Problem moze byc w tym, ze juz rok po sluzbie a on ani nie wrocil do kraju zeby pracowac i zarobic na utrzymanie rodziny ani nie studiuje. Moga byc problemy z domicile. No chyba ze ma szesciocyfrowa kwote na koncie...

Karina mnie troche lubi więc może pomoże świeżo upieczonej krajance...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsadek sluzba w armii to troche inaczej jak praca na fabryce ale nie posadzajmy przepisow imigracyjnych o logike.

Problem moze byc w tym, ze juz rok po sluzbie a on ani nie wrocil do kraju zeby pracowac i zarobic na utrzymanie rodziny ani nie studiuje. Moga byc problemy z domicile. No chyba ze ma szesciocyfrowa kwote na koncie...

Karina mnie troche lubi więc może pomoże świeżo upieczonej krajance...

Po sluzbie wrócił na kilka miesięcy do Stanów, następnie postanowili z moja siostra ze sie pobiorą. Przyleciał do Polski najpierw na kilka miesięcy oryginalnie, co zamieniło sie juz w rok. Wiem ze potrzebują joint sponsora, i go maja. Zostaje kwestia domicile. Czy kwota na koncie ma na to wplyw? Wydaje mi sie ze są to dwie osobne kwestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sluzbie wrócił na kilka miesięcy do Stanów, następnie postanowili z moja siostra ze sie pobiorą. Przyleciał do Polski najpierw na kilka miesięcy oryginalnie, co zamieniło sie juz w rok. Wiem ze potrzebują joint sponsora, i go maja. Zostaje kwestia domicile. Czy kwota na koncie ma na to wplyw? Wydaje mi sie ze są to dwie osobne kwestie.

Z tym kontem to zartowalem. Tutaj trzeba fachowca. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko świeżej Oregoniance fachową pomoc chciałem zwabic...

Andyopole, tylko dlatego, ze Cie lubie to tutaj odpowiadam :)

Generalnie sprawa wyglada tak: poniewaz jedzie sie na tzw. laczenie rodzin, to osoba, ktora sponsoruje MUSI miec prawnie domicyl w USA. W Warszawie sa, powiedzmy sobie szczerze, na tym punkcie dosc przeczuleni co mozemy widziec w niektorych postach, ktore byly na tym Forum.

Prawo jest w tej kwestii dosc restrykcyjne - nawet majac dodatkowego sponsora, jesli nie masz domicylu, maja calkowite prawo do odmowy wizy imigracyjnej.

Na stronie US Embassy w Nowej Zelandii jest to dosc prosto wyjasnione:

39. How can a petitioner re-establish a domicile?

When a sponsor has clearly not maintained a domicile in the United States, he/she will need to re-establish a U.S. domicile in order for him/her to sponsor the immediate relative/spouse. The sponsor may make a number of steps to show that he/she considers the United States his/her principal place of residence. Examples of things he/she can do are given below:

  • find a job in the United States, or provide evidence of job seeking in the U. S.
  • Locate a place to live in the U. S.
  • Register children in U.S. schools, or show correspondence regarding registering children at U.S. schools
  • Make arrangements to give up (relinquish) residence abroad, i.e. selling house (listing with real estate agent), renting house, selling household effects.
  • Maintaining a current U.S. bank account
  • Hold a current U.S. driver’s license

If the sponsor establishes intention to re-establish U.S. domicile, it is not necessary for the U.S. sponsor to go to the United States before the sponsored family members. However, the sponsored immigrant may not enter the United States before the sponsor returned to the U.S. to live. The sponsored immigrant must travel with the sponsor or after the sponsor has entered the U.S.

Po sluzbie wrócił na kilka miesięcy do Stanów, następnie postanowili z moja siostra ze sie pobiorą. Przyleciał do Polski najpierw na kilka miesięcy oryginalnie, co zamieniło sie juz w rok. Wiem ze potrzebują joint sponsora, i go maja. Zostaje kwestia domicile. Czy kwota na koncie ma na to wplyw? Wydaje mi sie ze są to dwie osobne kwestie.

Nie ma wplywu zadna kwota na koncie. To o czym piszesz to 2 osobne kwestie. Polaczone sa tylko tym, ze obie musza byc spelnione aby zona mogla wyjechac.

Jesli znajdziecie kogos, kto sie zna na takich sprawach to ta osoba powinna Wam pomoc, ale trzeba by znac wiecej szczegolow. Lepiej niech poszukaja pomocy, bo jesli wstrzymaja wize, to pozniej ambasada bedzie chciala naprawde przerozne dokumenty zanim wydadza wize imigracyjna a to im zajmie sporo czasu. Ostatnio mialam kobiete, ktora czekala extra 6 miesiecy, bo pani konsul zazyczyla sobie dokumenty, ktorych zdobycie zajelo 5 miesiecy plus sporo pieniedzy.

Karina się w innym wątku poświęca tłumacząc z angielskiego na polski a z polskiego na nasze i tak w kółko... Podziwiaj i nie narzekaj ;)

Pije melise i staram sie byc spokojna.. Jutro przerzuce sie na cos mocniejszego, bo melisa przestaje dzialac... ;)

Hej :)

Mam pytanie zwiazane z US domicile. Moja siostra jest w trakcie procesu wizy CR-1 (wciaz czekaja z mezem na akcpetacje/NOA2). Jej maz mieszka z nia w Polsce juz od okolo roku, razem czekaja na wize dla niej.

Czy w zwiazku z tym, maz mojej siostry bedzie musial zalaczyc dowody domicile przy etapie NVC przy wysylaniu Affidavit of Support?

Zalaczam link, w ktorym odmowiono wizy osobie z Polski z uwagi na problem wlasnie z domicile: http://www.visajourney.com/forums/topic/458131-denied-visa-at-interview/

Roznice pomiedzy sytuacja z linka a sytuacja mojej siostry i jej meza sa nastepujace (wypisze jej, choc nie mam pojecia, czy one na cos wplywaja):

1. Maz siostry nie ma podwojnego obywatelstwa, Jest tylko USC.

2. Przybywa w Polsce od okolu roku, nie pracuje tutaj.

3. Nie zostawil nieczego w USA (w moim rozumowaniu, pewnie rozumowanie urzedu bedzie odmienne), poniewaz przez ostatnie lata sluzyl w Navy "overseas". Po wyjsciu z navy ma plany isc na studia, te plany na razie sa na wstrzymaniu, poniewaz chcieli do Stanow pojechac juz razem.

Czy ktos ma wiedze w tym temacie, i moglby sie nia podzielic? Albo odeslac mnie do odpowiednich zrodel? Z gory dziekuje :)

Kazda sytuacja jest inna wiec lepiej zeby poradzili sie kogos, kto z nimi porozmawia, bo jesli zaczna zadawac siostrze pytania w ambasadzie to ona po prostu sie zakreci..

Tutaj tez o tym masz napisane:

U.S. Department of State Foreign Affairs Manual Volume 9
Visas
9 FAM 40.41
Notes
Page
21 of 36
UNCLASSIFIED (U)
b.
If the petitioner does not meet the qualifying criteria to be a sponsor
(for example, by being under 18 years of age or not domiciled in the United States),
the visa applicant must be found ineligible for a visa under INA 212(a)(4) until

such circumstance no longer exists

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Pani Karino za odpowiedz :) Dam znac siostrze, żeby poszukali pomocy prawnej. Mam jedno pytanie: czy gdyby maz siostry powrócił do Stanów jeszcze przed NOA2, albo zaraz po, to czy to by rozwiązało kwestie domicyl'u ? P.S. Dzięki Andyopole za "zwabienie" profesjonalnej pomocy, sama zaczęłam robić research w temacie, ale jak juz Pani Karina coś powie to wiadomo, w którym kierunku szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...