Skocz do zawartości

Confusion...?


Betka19

Rekomendowane odpowiedzi

poszlam na stronke http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/types/family/fiance-k-1.html#4 i mnie dezorientuje to ze tak przy krokach do aplikacji na ta wize jest napisane :

The International Marriage Broker Regulation Act of 2005 (IMBRA)

Detailed information about IMBRA requirements is contained in the Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), instructions.

The First Step: Filing the Petition
  • You, the U.S. citizen sponsor, must file Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), with the USCIS office that serves the area where you live. See Direct Filing Addresses for Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e) for information on where to file the petition. Further information is available on the USCIS website under Fiancé(e) Visas. Note: Form I-129F cannot be filed at a U.S. Embassy, Consulate, or USCIS office abroad.
  • After USCIS approves the petition, it is sent to the National Visa Center (NVC). The NVC will give you a case number and send your petition to the U.S. Embassy or Consulate where your fiancé(e) lives.
The Second Step: Applying for a Visa

The NVC will mail you a letter when it sends your fiancé(e) case to the U.S. Embassy or Consulate. Once you receive this letter, inform your fiance(e) to take the below-listed actions to apply for a K-1 visa and prepare for the intervew.

Eligible children of K-1 visa applicants may apply for K-2 visas. Separate applications must be submitted for each K visa applicant, and each K visa applicant must pay the visa application fee."

no i gdzie tu mowa o tym ze musimy wyslac im "package" z fee za wize, z moim G325, letter of intent, fotografie, dowody na zwiazek itp? nie rozmiem co mam zrobic. przygotowalam juz G325 i zajmuje sie tym letter of intent i mam rowniez fotografie paszportowa i chcialam te 3 rzeczy jutro mu poslac aby on przygotowal to i dolozyl swoj kawalek i wyslal to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcje do I-129f (od tego powinniście zacząć). Tam jest podana dokładna lista wszystkiego co powinniście załączyć.http://www.uscis.gov/i-129f

czytam i nadal nie pisze tam nic na temat fotek czy dowodow zwiazku.

Sprobowalas przesunąć niżej (zakładam że to z instrukcji do I-129F) czy od razu zakładasz temat ?

Strona mniej więcej 6...

nie rozumiem....nie widze tam nic na temat zdjec paszportowych czy dowodow zwiazku: (

Przeczytaj instrukcje do I-129f (od tego powinniście zacząć). Tam jest podana dokładna lista wszystkiego co powinniście załączyć.http://www.uscis.gov/i-129f

rowniez nie widze tutaj nic takiego...

a nie mozecie mi poprostu napisac czego na 100 procent ja potrzebuje? czy jedyne rzeczy jakie narzeczonemu musze wyslac sama od sjebie to g325 + paszportowe zdjecie + letter of intent? right or wrong??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie przeczytaj instrukcje (otworzyłas plik PDF?). Strona 5 i 6.

ok juz widze, przeprszam Was bardzo ale nie kapowalam gdzie mam kliknac...ja i komputer, eh...

przeczytalam tam ze jezeli alien fiance przebywa w usa w momencie aplikowania to trzeba dodatkowo cos wypelnic ale ja mam taka sytuacje ze mam na 10 marca wylot do stanow na wizie turystycznej a chcemy wyslac papiery na k1 przed mym przyjazdem, wysylam mu jutro moja czesc i jak ja dostanie to wysyla odrazu do nich calosc, czy kiedy on bedzie to słał i mnie obviously jeszcze tam nie bedzie to nie wypelnia ze ja tam jestem ale co w przypadku gdy te wszystkie papiery dojda do nich jak juz bede w usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 marca jest juz w sumie za rogiem. Ja sugeruje odwiedzic narzeczonego turystycznie i wspolnymi silami przygotowac pakiet i wyslac go jak juz tam bedziesz. Niczego dodatkowego nie trzeba wypelniac, jesli jest sie akurat w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...