Skocz do zawartości

Studia W Usa, Szanse Na Stały Pobyt


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem obecnie w 1 klasie LO, w przyszłym roku szkolnym mam zamiar zdać TOEFL, oraz amerykańską maturę SAT. Po liceum chciałbym wyjechać do ameryki na studia IT. I tu rodzi się moje pytanie. Czy jest jakaś możliwość,aby podczas studiów znaleźć sobie na miejscu pracę, taką abym mógł już zostać na miejscu? Moim ogólnym życiowym celem jest zamieszkanie w USA. Boje się najbardziej tego, że nawet jeśli dostanę się na te studia, to przesiedzę te kilka lat w Ameryce na studiach, po czym wróce do Polski, i moja droga powrotna praktycznie się zamknie, zostanie mi tylko losowanie GC, lub nierealne szukanie sponsora o pracę. Jeśli jest jakaś metoda by podczas studiów załatwić sobie stały pobyt, bardzo prosiłbym o podanie mi jakichś informacji na ten temat.

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość taka, że jeśli pod koniec studiów znajdziesz pracę w zawodzie to po studiach możesz pracować przez jakiś czas jako OPT na wizie studenckiej, po czym firma w której będziesz pracował może aplikować o wizę pracowniczą dla ciebie jeśli się sprawdzisz i będą chcieli cię zatrzymać. Jeśli bardzo będą cię lubić to po wizie pracowniczej (6 lat) mogą wystąpić o zieloną kartę. Dostanie zielonej karty może trwać np. dwa lata. Więc od teraz to będzie 3 lata do studiów, 5 lat studiów, np. rok OPT, potem 6 lat H1-B i dwa lata czekania na GC. Łącznie masz jeszcze jakieś 17 lat do momentu kiedy będziesz mieć legalny stały pobyt :) W tym czasie dużo może się pozmieniać, w przepisach i nie tylko. Dlatego jeśli na prawdę chcesz wyjechać do USA to powinieneś na razie skupić się na tym, żeby dostać się tam na studia. Nie jest to proste a do tego będziesz potrzebował worek pieniędzy. To co możesz zrobić teraz to wziąć się w garść i mieć świetne wyniki w nauce w liceum. Od tego radziłbym zacząć. Jeśli planujesz studia w USA to zakładam, że pieniędzy masz pod dostatkiem - w takiej sytuacji nawet jeszcze w liceum możesz wyjechać np. na rok na wymianę do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wielokrotnie o całej sprawie z rodzicami, i byli by oni w stanie zasponsorować mi takie studia, na brak pieniędzy nie narzekam, chociaż bez przesady, więc myślę, że w kwestii finansowej będzie jednak najłatwiej. Co do wymiany do USA, myślałem bardziej o jakimś wakacyjnym kursie, o którym właśnie miałem wspomnieć, z taką różnicą, że nie byłyby to pewnie stany, a UK. Mam tam rodzinę, która powiedziała, że spokojnie podczas takiego 8 tygodniowego wakacyjnego kursu mogłaby dać mi dach nad głową. Jednak co do tego kursu myślałem, że byłby on bardziej w celu polepszenia znajomości języka angielskiego, który nie jest u mnie słabością, lecz zawsze może być lepiej. Taki kurs mógłby być również ciekawym dodatkiem do mojego podania na studia, tylko czy właśnie taki kurs w UK byłby dla mnie korzystny jeśli chodzi o studia w USA, czy lepiej było by jechać na taki kurs do Ameryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko. Nie ma możliwości podczas studiów załatwić sobie pobytu stałego. Oczywiście ślub z USC, LPR rozwiązuje sprawę w teorii. Powiem więcej, wiza studencka zakłada powrót do kraju po studiach, więc jeśli pojedziesz na studia, nie afiszuj się z checiami imigracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na kurs lepiej do USA. To jednak nie jest identyczny język, a poza tym... jak zobaczysz stany na własne oczy i tam pomieszkasz to może Ci przejdzie :P Nie napisałeś czy już tam byłeś czy nie. W aplikacji na studia będziesz musiał podać certyfikat z punktami z toefla i dorobek szkolny, nie sądzę żeby kurs językowy w USA był jakimkolwiek plusem.

Ułatwień dla osób po studiach czy jakimkolwiek innym pobycie w USA nie ma. Droga do stałego pobytu jest dla wszystkich taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam toefl jest wysyłany prosto do szkoły przez organizatora.

Ułatwień dla osób po studiach czy jakimkolwiek innym pobycie w USA nie ma. Droga do stałego pobytu jest dla wszystkich taka sama.

Tak, ale trzeba przeważnie przejść przez pracowniczą a tu już trochę łatwiej po studiach w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam toefl jest wysyłany prosto do szkoły przez organizatora.

Racja. Ale to trwa więc czasem można też podać wyniki w formularzu jeśli te oficjalne mogą dotrzeć już po rekrutacji.

Tak, ale trzeba przeważnie przejść przez pracowniczą a tu już trochę łatwiej po studiach w USA.

No tak ale to ułatwienie jest ułatwieniem w znalezieniu pracy a nie ułatwieniem w procedurach imigracyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to na miejscu nigdy nie byłem. Ciekawi mnie za to miejscowa kultura, uważam również, że życie tam jest o wiele bardziej przyjemniejsze niż w jakimkolwiek kraju UE (przynajmniej z mojego punktu widzenia :) . Jest to po prostu moje marzenie, nie wiem jak do tego najłatwiej dojść, ale chciałbym po prostu finalnie osiąść w stanach i tam zamieszkać . Słabo znam się na metodach imigracji, słyszałem natomiast wiele opinii, które powiedziały mi jednoznacznie, że dostanie się tam bez rodziny na miejscu jest praktycznie nie możliwe. Myślałem więc, że najprostszym sposobem będą studia. Nie mam szczerze czasu na wgłębienie się w temat bo najwięcej czasu zabiera mi nauka. Najbardziej się boje tego, że szkoła średnia przeleci mi przez palce, i gdy zacznę myślec o imigracji na poważnie, to będzie już za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...