Skocz do zawartości

Wizyta U Konsula A Zielona Karta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro o godzinie 10 mam wizyte u konsula w Warszawie. Idę razem z dziewczyną, obojemy będziemy starać się pierwszy raz o wizę. Ja posiadam zieloną kartę (nie ważną od kilku lat), i wiem, że muszę się jej zrzec, wiem też, że mogę to zrobić bezpośrednio podczas wizyty w ambasadzie - starając się o wizę. I teraz mam takie pytanie. Czy lepiej poinformować o tym, że chcę się zrzec GC w okienku informacji czy może powiadomić o tym dopiero konsula? Chodzi o to, że może konsul zobaczy, że zrzekam się GC więc raczej nie chę tam wyjeżdzać na stałe. Jesteśmy w klasie maturalnej, za miesiąc konczymy szkołę, a pod koniec maja chcemy wyjechać do stanów na 2 miesiące (do mojej cioci). I jeszcze jedno, wizyta jest na godzinę 10, o 10 być w amsadzie czy wcześniej? Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A czemu chcesz olac green card ? Pogadaj lepiej z prawnikiem imigracyjnym lepiej miec zawsze dwa paszporty niz jeden na zielona karte moglbys latac kiedy chcesz i bez stresu a jako turysta to straznik na lotnisku moze miec zly dzien bo np zupa byla za slona i jestes w dup... A szczegolnie teraz jak byc moze prezydentem Polski zostanie Putin. Zawsze mozna odnowic green card a dostanie nowej i czas oczekiwania...nigdy nie pal za soba mostow i jesli mozesz to wyprostuj swoja gc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej byc troszke wczesniej niz byc troche po czasie. Mniej stresu plus jak widza ze ktos jest zestresowany to dla nich taki znak stop. A powod dla odmowy sie zawsze znajdzie. Mala rada odpowiadajcie na pytania i mowcie wtedy jak was pytaja nie wyrywajcie sie jak Filip z konopii podejdzcie na luzie mysle ze dostaniesz wize bez najmniejszego problemu. Jak zapytaja gdzie jedziecie to zawsze mozesz dodac jakas fajna miejscowke typu Puerto Rico bo teoretycznie ile mozna siedziec u Cioci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...