Skocz do zawartości

Przekroczenie Pobytu O 4 Miesiace ( B-2 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w roku 2011 dostalem wize turystyczna na 10 lat, po przekroczeniu granicy Stanow dostalem mozliwosc pobytu na pol roku, po czym przekroczylem ten pobyt o 4 miesiace. 18 lat skonczylem dopiero w Stanach na 2 miesiace przed dobrowolnym powrotem do Polski.

Gdzies czytalem, ze na osoby niepelnoletnie nie sa nanoszone zadne kary w zwiazku z przekroczeniem pobytu.

I tu sie pojawia pytanie, czy mnie rowniez dotyczy zakaz wjazdu na 3 lata?

Domyslam sie ze moja wiza wraz z przekroczeniem terminu pobytu, stala sie nie wazna, ale jesli nie obowiazywaloby mnie ' karne ' 3 lata to moglbym juz w tym roku postarac sie o nowa wize.

Bardzo bym prosil o rozwianie moich watpliwosci i jakies dodatkowe informacje.

Bede bardzo wdzieczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, doliczylem sie ze 3 lata mi sie nie naleza. 2 lata minely odkad wrocilem takze warto w te wakacje isc sprobowac, a chcialem sie jeszcze dowiedziec czy konsul w Polskiej ambasadzie ma wzglad na to czy ktos z rodziny przebywa aktualnie nielegalnie w US ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konsul w Polskiej ambasadzie ma wzglad na to czy ktos z rodziny przebywa aktualnie nielegalnie w US ?

To jest bardzo dobre pytanie, na ktore nikt Ci odpowiedzi nie udzieli. Sa tacy co twierdza, ze tak i Ci drudzy, ktorzy podrozuja do USA bez problemu pomimo tego, ze polowa rodziny siedzi tam nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam inaczej, poniewaz ja wracalem ze stanow dobrowolnie i mialem zabrana po prostu biala karteczke, nikt nie ingerowal w to co mam w Paszporcie. Wiec praktycznie jedynym problemem to bedzie urzad imigracyjny juz w USA. Bo dlaczego niby musze isc do konsula i starac sie o nowa wize w paszporcie, kiedy ktos mi nie zabral pierwszej i nie wydaje mi sie zeby w Polskiej ambasadzie wiedzieli o tym ze wyjechalem za pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz isc po wize nowa poniewaz takie jest prawo

1 dzien jestes dluzej i masz ta wklejke nie wazna ,chcesz to lec,przekonasz sie jak dziala urzad imigracyjny

I powiem tyle,kiedys mozna bylo wiele zrobic,teraz wiele oosb przekonuje sie na sobie co wiedza urzednicy na lotnisku,kiedy wleciales,wyleciales nawet jakbys tej kartki nie oddal,jest przesylanie danych przez dane linie lotnicze.


tym bardziej teraz jak byles ,nawet 3 lata temu....teraz ,maja inne systemy niz to bylo kiedys,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam inaczej, poniewaz ja wracalem ze stanow dobrowolnie i mialem zabrana po prostu biala karteczke, nikt nie ingerowal w to co mam w Paszporcie. Wiec praktycznie jedynym problemem to bedzie urzad imigracyjny juz w USA. Bo dlaczego niby musze isc do konsula i starac sie o nowa wize w paszporcie, kiedy ktos mi nie zabral pierwszej i nie wydaje mi sie zeby w Polskiej ambasadzie wiedzieli o tym ze wyjechalem za pozno.

A kto mialby ingerowac w Twoj paszport ? Nie ma nikogo kto moglby to zrobic.

Mozesz nie isc do ambasady jezeli chcesz sie przeleciec w ta i spowrotem - dane CBP w US ma i ma je ambasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...