Skocz do zawartości

I-131


kafi44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam GK od 2007 roku i w zasadzie wszystko bylo ok gdy studiowalem i przylatywalem na wakacje na 3 miesiace, nie czepiali sie. Jako ze w 2012 zaczalem w PL prace to przylecialem wczesniej bo w kwietniu tylko na dwa tygodnie a potem prawie za rok w 2013 i przy okienku robili mi troche problemu. Teraz w 2014 tez przylecialem prawie po roku i zrobili mi juz sporo problemu, pokoj imigracyjny itp, dali mi formularz I-131 czyli tzw. bialy paszport. Jako ze nie znam angielskiego az tak dobrze nie do konca zrozumialem kiedy i gdzie mialbym ten formularz zlozyc. Dopiero po powrocie do polski, czyli dzisiaj, dowiedzialem sie ze trzeba go zlozyc na terenie usa. I teraz moje pytanie czy jesli polece tam np za 2 miesiace to mnie wpuszcza? Tym razem zamierzam zostac do konca roku czyli bite 7 miesiecy. Ktos mial podobna sytuacje? nie wiem czy nie dalem plamy nie skladajac tej formy gdy jeszcze bylem i tym razem zabiora mi karte:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że wykorzystujesz zieloną kartę niezgodnie z jej przeznaczeniem, bo to nie jest wiza turystyczna.

Skoro wzięli Cię na secondary i dali do wypełnienia wniosek na re-entry permit, to chcieli dać Ci szansę naprawy tej sytuacji, gdybyś ciągle miał jeszcze jakieś ważne sprawy, które trzymałyby Cię poza granicami USA, gdzie powinieneś rezydować.

Szkoda, że nie zainteresowałeś się tym formularzem, kiedy jeszcze byłeś w Stanach.

Nikt Ci nie odpowie, co się stanie, kiedy polecisz kolejny raz.

Owszem, może zostać wszczęta procedura odebrania Ci zielonej karty, bo swoimi pobytami w USA udowadniasz, że jej nie potrzebujesz.

Ale czy tak się stanie? Ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to mam mentlik w glowie i sam nie wiem co robic. Mam 4 miesieczne dziecko w polsce i w zasadzie ten bialy paszport bylby mi na reke, nie chce przegapic pierwszego roku jego zycia a zona tez se sama nie poradzi bo musi wrocic do pracy po urlopie macierzynskim. A jesli na lotnisku powiem ze przylecialem specjalnie po to zeby wypelnic ten formularz a poprzednio nie moglem bo za krotko bylem zeby to zrobic? Na tym forum ktos pisal ze czekal 20 dni od wyslania zgloszenia do zaproszenia na badania biometryczne. Moze to bedzie dobry powod zeby mnie wpuscili? Dodam ze w stanach bylem juz 14 razy, pierw na wizie polrocznej, potem na dziesiecioletniej, potem na zielonej karcie, nigdy nie bylo ze mna zadnych problemow. Czy tak poprostu moga mi teraz zabrac ta karte? tymbardziej ze wiekszosc rodziny mam wlasnie w Usa .Zone i dziecko w Polsce. A jesli juz odbiora to czy potem dostane wize turystyczna czy tez bedzie problem z tym jakis? Moja matka lata od 2007 na 3 tygodnie w roku do ojca do Usa i jakos nic nie mowia a do mnie sie przywalili :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob tak lata i nic sie nie dzieje a sa takie osoby jak Ty i maja problem

a umiesz teraz dobrze jezyka aby wrazie czego rozmawiac z urzednikiem i wyjasnic?

Wazne jest ze planujesz zyc w USA,placisz rachunki,podatki to jest wazne a nie ze masz rodzine w USA

teraz musisz sie zdecydowac ze lecisz i sie wrazie czego tlumaczysz lub tez oddajesz GC i starasz sie o wize turystyczna ktora mozesz dostac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno trywialne pytanie :)

Czy jesli formularz z moim podpisem zostanie przeslany z usa przez kogos kto mnie reprezentuje np. agencje a ja bede w polsce to czy oni to sprawdza? I czy to jest az tak istotne? Na badania biometryczne i tak mam sie stawic osobiscie wiec i tak musze przyleciec. Chodzi o to ze rozne zrodla podaja rozny czas oczekiwania od wyslania aplikacji do badan, od kilku tygodni do kilku miesiecy a mi w obecnej sytuacji dluzszy pobyt nie jest na reke. Dlatego tez chcialbym wystapic o ten paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...