Skocz do zawartości

Zmiana Wizy Z Turystycznej Na J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Za około 2 tygodnie mam pojechać do Nowego Jorku na wizie turystycznej. Chciałam pozwiedzać oraz przeprowadzić kilka rozmów z biurami na temat ewentualnego stażu (które już mam umówione).

Wiem, że aby mieć staż w USA, będę się ubiegać o wizę J1, do której potrzebuję tzw. sponsora. Nawiązałam kontakt z jednym InterExchange, którzy powiedzieli mi, że muszę być w Polsce aby rozpocząć proces aplikacji o program stażysty.

Chciałam się spytać, czy jest to na pewno konieczne, aby wracać do Polski. Jestem świadoma, że wyrobienie wizy i cała ta procedura może trwać nawet 2 miesiące, aczkolwiek wolałabym zostać juz w USA i zmienić moją wizę B1-2 na J1 na miejscu. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, czy możecie polecić mi sponsora, który taką zmianę na miejscu jest w stanie przeprowadzić.

Za odpowiedź i pomoc z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam serdecznie

Agata Srokowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InterExchange nie pozwala na zmiane statusu w USA, oni preferuja aby ubiegac sie o promese poza USA. Niewiele sponsorow pozwala na zmiane status na J-1 kiedy aplikant jest w USA, wiaze sie to z masa dokumentow, ktore trzeba uaktualniac itd. w momencie jesli zmiana bylaby zatwierdzona. Problemem jest to, ze w USA nie ma sztywnej ramy czasowej w jakiej mausi sie zmiescic immigration aby wydac ci decyzje; jesli idziesz do konsulatu to wiesz kiedy idziesz i kiedy mozna sie spodziewac decyzji. Dochodzi do tego tzw. visa fraud dot. wjazdu => czesto osoby ubiegajace sie o zmiane w USA dostaja list z immigration, ktory mowi, ze juz przed wlotem do USA mieli zamiar zmieniac tutaj status itd.

Generalnie sporo z tym zamieszania, dlatego agencje sponsorujace wola aby starac sie o promese w konsulacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...