Skocz do zawartości

Krok Po Kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mamy zamiar z dziewczyną polecieć do USA do kolegi, który już tam od jakiegoś czasu mieszka. Troszeczke przeraża mnie strona gdzie trzeba ubiegać się o wizę dlatego przed rozpoczęciem mam kilka pytań.

1. Z tego co wynika najpierw trzeba uniścić opłatę (wiza turystyczna)

- Jak wygląda cały proces wniesienia opłaty (widzę że trzeba się zalgować i piszą że odrazu trzeba umówić się na rozmowę) płacić będę kartą.

2. Czy dopiero po opłaceniu mogę rozpocząć wypełnianie wniosku DS-160?

Na tej stronie http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp wynika że przy kroku 2 należy się już umówić na wizytę (tak bez wniosku?). A jak schodzimy do kroku 4 to informują o "To już prawie wszystko by umówić się na rozmowę z konsulem!".

Dziwi mnie tok myślenia bo wg mnie wygląda to tak:

1. Opłata

2. Umówienie się z konsulem

3. Uzupełnienie wniosku

4. Umówienie się z konsulem (?)

Bardzo proszę o zaznaczenie co warto przy jakim punkcie zapisywać sobie (co będzie potrzebne), a jeżeli ktoś ma więcej chęci to proszę o pomoc w punktach.

Jeżeli coś źle zrozumiałem to przepraszam, ale wole się zapytać, a zmęczenie robi swoje.

Pozdrawiam.

PS. W takim razie po co logowanie do opłaty jak służy tylko do tego żeby zapłacić. Nie rozumiem tej logiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam się do pytania, bo czasami nie wiem co zrobić najpierw(a nie chcę czegoś przeoczyć, żeby potem nie robić od nowa).

Czyli jak rozumiem najpierw płacę. Potem wypełniam D-160. Następnie się umawiam na wizytę z konsulem i moje pytania:

1. Czy mogę zapłacić przelewem? Jeśli tak to gdzie znajdę numer rachunku i gdzie dostanę potwierdzenie albo numer tego, że zapłaciłem?

2. Przy wypełnianiu tutaj https://ceac.state.gov/genniv/default.aspx trzeba wstawić jakieś zdjęcie? Jakie trzeba wstawić? Całego ciała? górnej części, tylko twarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...