Skocz do zawartości

Zmiana Statusu - Pytanie O Czas


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wazne pytanie, a czasu niestety nie wiele. Otoz moja sytuacja wyglada tak, ze na prawde nagle postanowilem zmienic status z B-1/ B-2 na F-1. Moja wiza uplywa na poczatku maja. za niecale 2 tygodnie. Czy mam jeszcze szanse na zmiane statusu? Czy ktos z was robil to nagle? Slyszalem, ze ludzie wysylaja nawet 2 dni przed koncem wizy i zmieniaja status bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam wazne pytanie, a czasu niestety nie wiele. Otoz moja sytuacja wyglada tak, ze na prawde nagle postanowilem zmienic status z B-1/ B-2 na F-1. Moja wiza uplywa na poczatku maja. za niecale 2 tygodnie. Czy mam jeszcze szanse na zmiane statusu? Czy ktos z was robil to nagle? Slyszalem, ze ludzie wysylaja nawet 2 dni przed koncem wizy i zmieniaja status bez problemu.

Nie jest tak jak myslisz. Jesli masz wize do np. 30 kwietnia, wtedy abys w ogole mogl zmieniac na F-1, Twoja szkola musialaby sie zaczynac najpozniej 30 kwietnia, a najwczesniej jakies 2-3 dni po tym jak immigration dostanie Twoje dokumenty. I Twoje I-20 musialoby miec date rozpoczecia szkoly miedzy data wyslania a data wygasniecia twojej wizy turystycznej. Teraz jest tyle odmow zmiany statusu na F-1, ze naprawde zastanow sie czy jest sens aby w takim pospiechu robic takie kombinacje.

Wiele osob robilo to nagle, ale jakies 90% bylo odmow. Plus wez pod uwage, ze zmieniajac status na szkole typu college badz university masz o niebo wieksze szanse niz na zmiane (taka nagla!) na jakas szkolke jezykowa gdzie kaza Ci zaplacic Bog wie jakie pieniadze i powiedza to co chcesz uslyszec - poczytaj sobie o takich sytuacjach, pisalam o tym wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem dokumenty ze trzy togodnie przed upływem mojej wizy. Wiadomo, ze moze być odmowa ale ja dostalem status. Czego troche zaluje bo moglbym wrocic do Polski i aplikowac o wize F1 z Polski i tez bym pewnie dostal. Teraz jestem uziemiony i nawet ze znajomymi do kanady nie moge pojechac. Nie chce ryzykowac odmowy przyznania wizy. Zrób jak uważasz. A w jakim stanie jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hej. Podbijam temat. Bylam kiedys na J1 przez 2 lata, teraz wjezdzam na turystycznej i chce zmienic status. Moja wiza turystyczna(jesli dostane stamp na 6 mies) bedzie wazna do polowy grudnia a ja chcialabym zaczac szkole w styczniu 2015. Kiedy wiec musialabym aplikowac? Ile wy czekaliscie na zmiane statusu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...