Skocz do zawartości

Ukonczenie Liceum W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie jestem w 2 liceum. Posiadam wize nieimigracyjna, ale powiedziano mi, ze jezeli dostane sie do amerykanskiego liceum i dostane zaswiadczenie, ze sie tam ucze, to zostanie wydana mi wiza studencka. Oprocz papierow przetlumaczonych na jezyk angielski przez tlumacza przysieglego, co jeszcze powinnam posiadac? I czy w ogole jest taka mozliwosc, abym mogla ukonczyc liceum w stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczone przysięgle świadectwo ukończenia ostatniej klasy w Polsce, przetłumaczony akt urodzenia.

Musisz znaleźć High School, które Cię przyjmie (nie wszystkie przyjmują uczniów z zagranicy, niektóre są tylko dla uczniów mających przynajmniej status rezydenta, z udowodnionym miejscem zamieszkania.

Czasami tez szkoła prosi o zaświadczenie ze szkoły w Polsce (poza świadectwem) o tym ile lat się do tej szkoły uczęszczało (w jakich latach)

By znaleźć szkołę w USA najlepiej znajdź w mieście gdzie chcesz być high school counselor i on bedzie w Twoim imieniu rozmawiał ze szkołami.

No i ważne - musisz znaleźć rodzinę (być może kogoś masz) gdzie zamieszkasz (chyba że znajdziesz High School z internatem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinke. Planowalam na stale wyjechac dopiero za rok, po tym jak zdam mature w polsce, ale doradzono mi bym juz w tym roku przeniosla sie do USA na stale, sprobowala rekrutacji do liceum. Troche mnie to martwi, poniewaz wiem, ze sa znaczne roznice miedzy programem nauczania w usa a w polsce. Jednak jestem gotowa by szarpnac sie na takie szalenstwo tym bardziej, ze rodzina mnie wspiera w tej dosyc ciezkiej decyzji. Dziekuje za odpowiedz, teraz wiem duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że decyzja ryzykowna - jesteś w 11 klasie co oznacza, że poszłabyś do ostatniej klasy (12 czyli Senior year) Miałabyś punkty z języka obcego (w tym wypadku polski) ale pozostałe punkty - cóż - praktycznie bez szans by je zebrać przez ten ostatni rok, nie mówiąc już o zdaniu wszystkich wymaganych do ukończenia HS egzaminów.

Moim zdaniem - przemyśl sprawę jeszcze raz.

Chyba, że się cofniesz, najlepiej o dwa, a przynajmniej o rok i pójdziesz do klasy 11 - tez będzie ciężko wszystko zaliczyć i zdobyć wymaganą ilośc punktów ale prędzej, niz idąc do 12 klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragony:

Na poczatku w ogole sie nad tym nie zastanawialam, ale znajoma mamy, ktora mieszka w USA od wielu lat doradzila abym nie zastanawiala sie nad tym i po prostu wyjechala tam i tam tez ukonczyla liceum, ponoc tak lepiej.

Serafina: Wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grejba - ja mam córkę w HS w USA, jest teraz w 10 klasie i juz ma (po 9) uzbierane jakieś punkty i zdane kilka egzaminów. Teraz (dokładnie za kilka dni) zdaje egzamin z przedmiotu AP , który tez jest liczony (jako AP, czyli wyższy poziom, liczony razy 2 bodajże) W przyszłym roku trzy AP - pracy jest mega dużo, jeśli myślisz o studiach. Nierealne zrobić to wszystko w jeden rok.

Oczywiście skończyć samo HS to nie problem - idziesz, chodzisz rok i kończysz - pytanie co dalej? Bo jeśli chcesz się dalej uczyć to musisz spełnić pewne warunki, których nie dasz rady spełnić w ciągu jednego, ostatniego roku w HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...