Skocz do zawartości

Dylemat K1 V. Cr1


dempster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem obywatelem USA planujacym poslubic dziewczyne z Polski. Wracam na jakis czas do Polski i choc chcialbym tam zostac, to finansowo chyba rozsadniej bedzie dla nas obojga przyleciec i mieszkac w USA, wiec tak planujemy.

Chcemy to zrobic we wlasciwy sposob. Dzieki temu forum juz zdazylem troche poczytac ze jedyna opcja jest albo wiza K1 albo CR1.

K1

Plusy - szybszy proces (7-9 miesiecy), a pozniej dziewczyna moglaby wyjechac i byc ze mna w USA a w miedzyczasie czekamy na AOS

Minusy - drozsza, o ponad okolo $1000


CR1

Plusy - taniej, ale... dodatkowe komplikacje gdzie i jak sie pobrac. Planuje za kilka tygodni przylot do Polski zeby spedzic razem lato, moge zostac bez ograniczen na polskim paszporcie i wziasc w Polsce slub.

Minusy - dluzej zajmuje (8-10 miesiecy)

Ktora droga lepiej pojsc?

Najlepiej dla nas byloby zlozyc wszystkie papiery z Polski (planuje zostac przez kilka miesiecy), ale ja musialbym wyslac wszystko do USA? Nie moge tego zrobic w ambasadzie w Polsce?

Czytalem ze US citizen moze zaczac proces nie bedac w USA, ale musi mieszkac w obcym kraju (Polska) ponad 6 miesiecy? Czy mnie to tez dotyczy majac polskie obywatelstwo?

Generalnie to planuje zostac w Polsce na caly ten czas procesu, aby uniknac z dziewczyna dlugiej rozlaki.

Jako sponsor musze przedstawic dochod i list od pracodawcy? Obecnie juz nie pracuje, i dlatego moge zostac w Polsce dluzej. Ale przez ostatnie trzy lata moje zarobki bylo 6 razy wyzsze od "poverty level", czy wystarczy moje W2, czy musze udowodnic jakies oszczesdnosci?

Sprawa domicylu w USA - nadal uzywam kart kredytowych, mam konto i place za telefon, ale rzeczy bede mial w storage. Czy to wystarczy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - różnica między K1 a CR1 jest taka, że po wjeździe na CR1 można od razu pracować, bo po przekroczeniu granicy dostaje się zieloną kartę. Na K1 trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, nim się będzie mogło pracować.

A co do dochodu, to ważny jest obecny dochód. Jeśli nie masz dochodów, to będziecie potrzebować dodatkowego sposora, który ma dochowy w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge miec stare wiadomosci, gdy dopiero zainteresowalem sie tematem, i wyglada na to ze to wszystko nie takie proste.

Ogolnie rzecz biorac mam zamiar pobyc troche w Polsce, wiec nie bede szukal pracy w USA zeby tam sam siedziec teraz sam. A malo prawdopodbobne jest ze znajde pozycje "remote" i bede mogl pracowac z Polski.

Juz przedzej popracuje troche w Polsce. Czy to musi byc income z USA?

Sly,

Jesli musze to wyslac do USA to ok, ale moge z Polski tak? Po prostu jak pisalem wczesniej chce to wszystko zalatwic bedac w Polsce z dziewczyna i przy okazji jej pomoc we wszystkim na miejscu. To chyba wybor mniejszego "zla" i latwiejszy dla nas. Ja moge sobie pozwolic na dlugi pobyt w Polsce i nawet prace tam, a dziewczyna nie ma nawet wizy turystycznej.

Gdy wszystko bedzie zalatwione to chcielibysmy razem wleciec do USA. Co mysliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten wątek: http://forum.usa.info.pl/topic/23407-us-domicile/

Jestem w trakcie sponsorowania przez męża (CR1), ale czekam w Polsce, łatwe to nie jest, ale już bliżej niż dalej ;).

Aplikacje możesz wyslać z Polski "Od 15 sierpnia 2011, zgodnie ze zmienionymi przepisami Urzędu Imigracyjnego USCIS , obywatele amerykańscy mieszkający w Polsce i na Białorusi nie mogą już składać petycji I-130 w Ambasadzie w Warszawie lub Konsulacie Generalnym w Krakowie, lecz muszą wysyłać wszystkie petycje I-130 do USCIS Chicago Lockbox. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia2 - dzieki za linka. Zaraz sie za to biore. Wczoraj zarejestrowalem sie na forum i zaczalem czytac on najstarszych postow bodajze jeszcze z 2005 roku. Skonczylem o 2am bo juz mi oczy siadaly,. Wyglada zna to e kilka lat wczesniej byl,o latwiej to wszystko zrobic i szybciej do 3-4 miesiecy.

Jestem zdumiowny troche jakie to wszystko skomplikowane teraz jest. Przeciez jest sporo obywateli amerykanskich mieszkajacych za granicami USA, gdzie poznaja swoje zony i mieszkaja w tych krajach. A pozniej los sparawa ze chca wyjechac juz razem do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dużo się pozmieniało, więc zajrzyj sobie na Visa Journey i poczytaj: http://www.visajourney.com/content/guides . Tutaj znajdziesz aktualne informacje dotyczące całej procedury wizowej. Jak wypełnić prawidłowo wnioski itp. Jeśli sami to będziecie robić to dobrze zapoznajcie się z instrukcją. Malutki błąd i jak się dopatrzą sprawa może się przeciągać. W tej chwili idzie to trochę szybciej.

Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz. Właśnie zaczęliśmy etap NVC i z niecierpliwością czekam aż to się skończy ;).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....mam szbkie pytanko , moja kuzynka czeka na CR1, aplikacja i-130 zostala zlozona na pocztku listopada , w poniedzialek dostali RFE z imigration , wkradla sie literowka ( nie wiem dokladnie w ktorym miejscu byl blad ale zamiast a2,napisali a) ..........szwagier odeslal to nastepnego dnia poprawione -pytanie moje , nasze jest czy teraz odsylani sa do poczatku kolejki i te miesiace od listopada do maja sie nie licza , czy bedzie to szybciej rozpatrzone tym razem........myslsli ze Boze narodzenia spedza razem ale jak od nowa czeka ich tak asama kolejka to zalamac sie mozna ........czy ktos mial z Was podobna sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...