Skocz do zawartości

Prosze O Porade ;)


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

Jestem na wizie F-1, w czerwcu koncze level 3.

- chcialabym wyjechac do Meksyku na wakacje, czy nie bede miala problemow z powrotem?

- jak dlugo jest wazne, po zakonczeniu kursu, moje I-20?, nie wiem czy pojde na kolejny level..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli przed skonczeniem studiów to ok. Jeśli po to raczej nie.

2. 60 dni w przypadku normalnych studiów. Dla szkół angielskiego pewnie jest tak samo, ale to jest na dokończenie spraw. Jeśli wyjedziesz z USA w trakcie tego okresu, to nie wrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

1. Jeśli przed skonczeniem studiów to ok. Jeśli po to raczej nie.

2. 60 dni w przypadku normalnych studiów. Dla szkół angielskiego pewnie jest tak samo, ale to jest na dokończenie spraw. Jeśli wyjedziesz z USA w trakcie tego okresu, to nie wrócisz.

a czy moglabym wyjechac na wakacje na studenckiej a wjechac na turystycznej? Jak mozna rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz turystyczna? Tu jest bardziej problem z I-94, bo w sumie go sie przy takich wyjazdach do MEX lub CAN zatrzymuje. Mnie ostro przemaglowali jak pojechalem do Kanady (przejscia ladowe moim zdaniem sa bardziej skrupulatne niz lotnicze) a jeszcze wracalem przed koncem studiow. Co smieszniejsze po obronie bylem przez 2 tyg. za granica i nie mialem problemu z wjazdem, ale to wszystko bylo PRZED data na I-20. Juz wtedy jezdzilem z dokumentem z ISSS, ze bede kontynuowal zatrudnienie i recepit z USCIS, ze wystapilem o EAD. Generalnie nie zaleca sie zadnych wyjazdow na chwile przed koncem studiow i definitywnie podczas grace period. Jako, ze Meksyk nie zagranica moze spojrza na to przychylnie, ale ja osobiscie nie probowalbym.

Generalnie, to ze masz I-94 z F1, moze spowodowac komplikacje z wjazdem na turystycznej, bo za szybko wracasz do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Masz turystyczna? Tu jest bardziej problem z I-94, bo w sumie go sie przy takich wyjazdach do MEX lub CAN zatrzymuje. Mnie ostro przemaglowali jak pojechalem do Kanady (przejscia ladowe moim zdaniem sa bardziej skrupulatne niz lotnicze) a jeszcze wracalem przed koncem studiow. Co smieszniejsze po obronie bylem przez 2 tyg. za granica i nie mialem problemu z wjazdem, ale to wszystko bylo PRZED data na I-20. Juz wtedy jezdzilem z dokumentem z ISSS, ze bede kontynuowal zatrudnienie i recepit z USCIS, ze wystapilem o EAD. Generalnie nie zaleca sie zadnych wyjazdow na chwile przed koncem studiow i definitywnie podczas grace period. Jako, ze Meksyk nie zagranica moze spojrza na to przychylnie, ale ja osobiscie nie probowalbym.

Generalnie, to ze masz I-94 z F1, moze spowodowac komplikacje z wjazdem na turystycznej, bo za szybko wracasz do USA.

Tak, mam turystyczna. Mysle ze jest wazna, bo 6 miesiecy przed otrzymaniem F-1 bylam tutuaj turystycznej.

Kurcze, szkoda… Myslalam ze polece ze znajomymi do Meksyku na krotkie wakacje..,do Kanady tez jestem zaproszona a z tego wyglada , ze nici...

No a jesli bym sie zapisala na kolejny level? NIe jestem jeszcze tego pewna..ale nie wykluczam takiej opcji..,to wtedy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

To się sprowadza do ważnego i20. Jak dostaniesz nowy I masz ważny stamp, możesz jechać.

..dzieki.

ps. czy mowila Ci narzeczona, za jestes skarbnica wiedzy… ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzieki.

Jesli masz jakies watpliwosci, to bym skonsultowal z Twoim serwisem od studentow miedzynarodowych. Ja przynajmniej tak robie, zeby miec cos na papierze. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie trzymaja strone ludzi na F-1 i w sumie sa dosc pomocni.

ps. czy mowila Ci narzeczona, za jestes skarbnica wiedzy… ? ;)

Jedyny komplement od niej to taki, ze jestem idiota, ale to i tak duzy awans z kretyna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Jesli masz jakies watpliwosci, to bym skonsultowal z Twoim serwisem od studentow miedzynarodowych. Ja przynajmniej tak robie, zeby miec cos na papierze. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie trzymaja strone ludzi na F-1 i w sumie sa dosc pomocni.

Jedyny komplement od niej to taki, ze jestem idiota, ale to i tak duzy awans z kretyna. ;)

no tak wlasnie zrobie. NIe wiem, czy zostane jeszcze czy tez nie..

No to widze, zes po wojskowemu Cie wychowuje.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Mam male pytanko ,otoz jakos w pierwszym tygodniu koncze kurs angielskiego. Czy musze, tak na "mur beton" , pilnowac tych 60 dni by stad wyjechac? Chcialabym przedluzyc sobie pobyt, przynajniej do konca sierpnia.. Moze jakies doswiadczenia w tej kwestii..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...