Skocz do zawartości

Wiza Małżeńska


emilia1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałabym przedstawić swoją sytuację i zapytać doświadczonych osób o rady.

Aktualnie jestem na I roku studiów, zostało mi jeszcze 2 lata do zrobienia licencjatu. Posiadam wizę turystyczną.

Mój chłopak jest obywatelem USA mieszkającym w Polsce, lata do Stanów 1-2 razy do roku :)

W ciągu 2 lat chcemy wziąć ślub w Polsce, a potem zastanawiamy się nad wyjazdem.

Moje pytanie brzmi jak wygląda później staranie się o wizę małżeńską, abym i ja mogła legalnie wyjechać z nim?

Czy w czasie starania się o wizę możemy mieszkać w Polsce?

Jak długo wygląda staranie się, po jakim czasie moglibyśmy wyjechać ?

Proszę o wszelkie wskazówki, bo zaczynamy poważnie o tym myśleć, czy może szybciej będzie jak weźmiemy ślub w Stanach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co moge powiedziec to to ze wiekszym problemem niz gdzie wziac slub, jest ze jesli Twoj chlopak mieszka w Polsce, to nie spelnia wymogu domicile w USA.

No chyba ze pracuje zdalnie z USA, placi tam podatki, no ale znowu, wiecej jest w Polsce niz tu. To jest wiekszy problem.

Czyli jesli rozwazacie wyjazd, on musialby na stale sie przeprowadzic sportotem do USA, i stamtad sponsorowac Ciebie.

Ale moze ktos sie jeszcze wypowie na ten temat, wiem ze juz byl taki watek tutaj na forum, to moze poszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokldanie, jesli Twoj chlopak mieszka w Polsce, to nie spelnia wymogu domidile i Tobie wiza zostanie odmowiona.

Jesli wjedziecie do Stanow na wizie turystycznej z zamiarem wziecia slubu to to jest visa fraud.

Jest jeszcze opcja wizy narzeczenskiej (K1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...