Skocz do zawartości

Informacj O Statusie Malzonki W Aplikacji Na Obywatelstwo


martaloz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jedno z pytan w N - 400 dotyczy statusu malzonka/i. Czy jesli malzonek/a nie ma ustabilizowanego statusu (przesiedziane J1)

to czy istnieje ryzyko skomplikowania sie sprawy malzonka/I lub wydalenia tej osoby z kraju? Rozni adwokaci roznie radza: overstay J1, tylko informacja J1, pending immigrant.

I czy petycje I 130 na zone lepiej zlozyc przed wystapieniem malzonka o naturalizacje czy juz z obywatelstwem w reku? Slub zostal zawarty 5 lat temu ale zadne formalnosci z ustabilizowaniem pobytu jeszce nie zostaly przedsiewziete.

Z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie by Imigracyjne sluzby nagle zaczely szukac Twojej zony, maja lepsze sprawy do scigania.

Najpierw obywatelstwo pozniej petycja na zone. Szybciej zostanie wszystko zalatwione

Wpisz zgodnie z prawda ze Twoja zona ma status J1.

W momenie gdy Ty jako juz obywatel wystapisz o GC dla zony nie bedzie ich interesowalo to jej przesiedzenie wizy.

"Zapomna" o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mielismy podobny przypadek z mezem , maz byl przed obywatelstwem a ja na wygasnietym statusie J1 .....za porada naszej kochanej Pani Kariny , maz zrobil najpierw obywatelstwo a dopiero wzielismy slub .......zeby nie trzeba bylo mnie wpisywac w te aplikacjeN400 i zebym nie miala problemow ( ponoc na 20 urzednikow 5 z nich dokladnie sprawdza status drugiej osoby ......... ) Wy juz jestescie po slubie , wiec musicie cos wpisac ,ale najlepiej zrob najpierw obywatelstwo ;)

powodzenia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...