Skocz do zawartości

Bardzo Krótki Wyjazd Do Stanów W Celach Artystyczno/sportowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 21 lat, jestem studentem 2giego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uprawiam dosyć niecodzienną formę spędzania czasu/sportu - nowoczesny yoyoing. (Profesjonalna wersja dawnej zabawki, yoyo - (dla ciekawych:

)).
Jako że jestem dosyć dobrym zawodnikiem, otrzymałem okazję sponsorowanego wyjazdu na międzynarodowe zawody organizowane w Orlando na Florydzie, w dniach 1-2 sierpnia. Wszystko mam z góry opłacone, muszę jednak otrzymać wizę. Mam kilka pytań, w związku z tym że jest to wszystko bardzo na gorąco i chciałbym jak najszybciej dowiedzieć się wszystkiego.

1. Czy staram się o wizę B-2 (w celach turystycznych) czy jakąś inną? Będę przebywał w Stanach dosłownie 3-4 dni, i potem zaraz wracam do Polski i wyjeżdżam na Mistrzostwa Świata do czeskiej Pragi. Nie wiem czy to co robię kwalifikuje się do ubiegania o wizy artystyczne/sportowe, oraz czy w ogóle jest mi to do czegokolwiek potrzebne. Potrzebuję wylecieć dosłownie na te kilka dni, raczej nie planuję powracać w najbliższych latach do USA, z racji tego że to "one time offer" trochę.

2. Jestem z Krakowa, jak najszybciej i gdzie powinienem składać wniosek? Przeczytałem już w poradniku że muszę wypełnić wniosek online, oraz umówić się na rozmowę z konsulem. Nie ma dla mnie znaczenia w jakim mieście miałbym tą rozmowę.

3. Ile trwa cała procedura mniej więcej od czasu wypełnienia wniosku, poprzez rozmowę i wydanie paszportu z wizą (gdybym takową dostał)? Boję się trochę że jest bardzo mało czasu (raptem miesiąc do wyjazdu), i mogę nie zdążyć - a dwa, nie chciałbym bookować biletów bez potwierdzenia że wizę dostałem.

4. Czy duże są szanse na odrzucenie wizy przy takiej sytuacji jak moja? Nie mam najmniejszych podstaw do tego aby zostać tam na dłużej czy pracować, interesuje mnie tylko ten wyjazd.

5. Czy są jakiekolwiek szczególne dokumenty które powinienem zgromadzić przed rozmową z konsulem? Chodzi mi już konkretnie o dokumenty które mogę uzyskać od firmy która opłaca mi przelot i pobyt w Stanach na czas zawodów. Może wydrukowane informacje o zawodach? Czy w ogóle jest sens pokazywać się z (w tym przypadku) z yoyo w konsulacie (dodam że są one plastikowe/aluminiowe, nie wiem jak jest z kontrolą w konsulacie), by pokazać o chodzi i że to nie ściema?

6. Czy rozmowa w konsulacie odbywana jest w języku polskim czy angielskim? Biegle i płynnie rozmawiam po angielsku, ale nie wiem czy to plus.

Z góry dziekuję za udzielone informacje, strasznie zależy mi na czasie! Dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak przebywasz w Krakowie, to składaj do krakowskiego konsulatu wniosek.

3. ważne jest napewno wypełnienie wniosku, oraz zapłata. bez zapłaty się nie umówisz na spotkanie. sama procedura zajmie do kilku dni roboczych (licząc z wydaniem paszportu z wizą)

4. myślę, że jak studiujesz i trenujesz jakiś sport to czemu masz wizy nie dostać? Chyba że byłeś karany albo coś innego. Zresztą nikt z nas Ci nie powie czy mogą odrzucić Twój wniosek czy nie, decyzję o przyznaniu wizy powie Ci konsul ;)

5. może lepiej żebyś wziął ze sobą jakieś zaproszenie albo coś w tym stylu,branie yoya chyba nie ma sensu :)

6. po polsku, ale skoro mówisz, że angielskim władasz biegle to nie będzie dla Ciebie problemem jak konsul zechce zmienić język

Jak coś źle napisałam to niech ktoś baardziej doświadczony poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...