Skocz do zawartości

F1 Rozmowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem przed tygodniem list akceptacyjny od Santa Barbara City College.

I teraz jutro będę po opłaceniu SEVIS I-901 Fee i zarejestruje się na rozmowe o F1

Sponsorem jest ojciec, mam zaświadczenia na których wykazane jest dużo więcej niż potrzeba pieniadzy na te 2 lata CC.

I teraz tak,

1. w USA byłem 3x po 2 miesiące, w tamtym roku dostałem moją 2 wizę b2 która jest na 10 lat, co mam z nią zrobić, ona zostaje czy mam się jej zrzec czy oni sami ją przekreślą ?

2. jakie tam zadają pytania jeżeli chodzi o f1, (studiowałem zaocznie w polsce 1 rok ale rzuciłem to, jak się starałem o B2 to mówiłem że studiuje) to pewnie o to będzie pytanie., środki mam wykazane, to o co mogą mnie jeszcze zapytać?

3. Mam TOEFL zdany na 76, ACT na 23 bo ponoć egzaminy trzeba wziąść ze sobą do konsulatu.

4. Mam w planach potem transfer żeby zrobić BA.

P.S. Ten CC jest top1 USA więc myśle że pytania o fałszywą szkołe odpadają.

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nic z nia nie robisz. Zostaje. Chyba, ze odmowia Ci F1. Wtedy mozesz stracic rowniez turystyczna.

2. Generalnie: co, jak dlaczego. Dlaczego jedziesz na studia do USA? Jak ma Ci to pomoc w przyszlosci? Dlaczego nie w Polsce lub w Europie? Co zamierzasz po tych dwoch latach?

Jesli masz I-20 to jest jasne dla konsula, ze masz srodki. Nikt Ci na piekne oczy nie wystawi I-20.

3. Nikogo w konsulacie nie interesuja wyniki TOEFL-a. Jesli jednak nie mowisz za dobrze po angielsku mozesz miec klopoty. Rozmowa jest oczywiscie po angielsku.

4. Generalnie mozesz sie do tego przyznac, ale niepytany nie musisz tego mowic. To jest wrazliwy temat, bo zalozenie jest, ze wracasz po skonczeniu szkoly. Oczywiscie na logike associate jest nic nie warty w Europie i nie nasciemniasz, ze Ci to cos pomoze w karierze. Ja bym odpowiedzial, ze na ta chwile jade tylko do CC. Taka odpowiedz nic zmienia odnosnie transferu i robienia BA potem w USA. Po wyjsciu z konsulatu konsul o Tobie zapomni, a w stanch robienie kilku stopni to normalka, nawet jesli ktos nie zakladal tego na poczatku. Jasne jest tez, ze ludzie planuja zostac na stale. Nie mozna sie z tym jednak kiedykolwiek afiszowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Witam

Dostałem przed tygodniem list akceptacyjny od Santa Barbara City College.

I teraz jutro będę po opłaceniu SEVIS I-901 Fee i zarejestruje się na rozmowe o F1

Sponsorem jest ojciec, mam zaświadczenia na których wykazane jest dużo więcej niż potrzeba pieniadzy na te 2 lata CC.

I teraz tak,

1. w USA byłem 3x po 2 miesiące, w tamtym roku dostałem moją 2 wizę b2 która jest na 10 lat, co mam z nią zrobić, ona zostaje czy mam się jej zrzec czy oni sami ją przekreślą ?

2. jakie tam zadają pytania jeżeli chodzi o f1, (studiowałem zaocznie w polsce 1 rok ale rzuciłem to, jak się starałem o B2 to mówiłem że studiuje) to pewnie o to będzie pytanie., środki mam wykazane, to o co mogą mnie jeszcze zapytać?

3. Mam TOEFL zdany na 76, ACT na 23 bo ponoć egzaminy trzeba wziąść ze sobą do konsulatu.

4. Mam w planach potem transfer żeby zrobić BA.

P.S. Ten CC jest top1 USA więc myśle że pytania o fałszywą szkołe odpadają.

z góry dzięki za odpowiedź

jesli chodzi o mnie, to pytal sie;

- czy zamierzam wrocic do PL gdy naucze sie angielskiego ;)

powiedzialam, ze w moim kraju mam wszystko; rodzine, prace

- ogladal I-20

- ogladal dokumenty mojego sponsora (bo formalnie takowego mialam), czyli wyciag finansowy z banku

Badz mily, konkretny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

Mam jeszcze jedną pilną i ważną sprawe, a mianowicie:

Przy zapisywaniu sie na spotkanie użyłem sobie starego konta co na B2 rok temu sie zapisywałem.

I zapomniałem zmienić numer potwierdzenia DS-160 i przy potwierdzeniu zapisu na rozzmowe sciagnełem to w pdf otwieram a tam stary numer DS-160 z przed roku.

Spanikowałem zmieniłem szybko( w mniej niż 2 minuty po zatwierdzeniu spotkania) w "zaktualizuj dane" czy coś takiego, na ten mój właściwy z tego roku na F1 i wydrukowałem potwierdzenie już z tym właściwym.

Dobrze zrobiłem ??? Nie będzie problemów z tym? Czy oni na pewno w bazie danych będą mieli mój właściwy numer DS-160. żeby nie było że im sie na rozmowie ds-160 na b2 z przed roku wyświetli ?

Jak źle zrobiłem, to co mam zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...