Skocz do zawartości

Problem Na Lotnisku W Chicago


klaudisz188

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka dziewczyny! Otóz mam pytanie. Otrzymałam wizę K1 i niedługo lecę do Seattle przez Chicago. Problem jest w tym, że gdy kupowałam z mamą bilet to nie zauważyłyśmy faktu, że z Chicago do Seattle mam tylko 1,5h a wiadomo, że tam będę miała odprawę celną itd. Dodam, że nigdy nie latałam, będę tam sama i nie wiem co z czym się je. Moje pytanie teraz. Co robic? I czy jak już nie zdążę to czy przebukowanie biletu, bo samolot uciekł z nie mojej winy kosztuje ileś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko sporawe a czasu rzeczywiscie troche malo. Nie wiem jak wyglada odprawa na Twoim typie wizy ale faktycznie trzeba sie spieszyc bo pewnikiem musisz lotniskowym pociagiem na inny terminal jechac. Dobrze by bylo mapomknac temu madrali od paszportow ze czasu malo masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia - ja rowniez mialam przesiadke w Chicago i teoretycznie mialam na to 2 godziny.. A tu zonk, samolot mial opoznienie i wyladowalam majac jakies 10 minut na przesiadke :P Oczywiscie byloby to nierealne. JESLI twoj lot by ci uciekl, zglos sie do ktoregokolwiek pracownika lotnika i najlepiej zapytaj o stanowisku lini lotniczej z ktora lecialas (mnie tam skierowano). Mila pani przebookowala mi bilet na nastepny dzien, dostalam voucher na noc w hotelu + transport z/na lotnisko.

1,5 godziny to nie jest zbyt duzo na przesiadke.. Ale jesli twoj lot nie bedzie mial opoznien/nie bedzie gigantycznej kolejki do odprawy wizowej/odbioru i nadania ponownego bagazu... To zdazysz :P A jak nie to sie nie przejmuj. Nikt cie tam na pastwe losu nie zostawi.

Przy odprawie na lotnisku w Polske wspomni o tej przesiadce - ja tak zrobilam i dostalam miejsca jak najbardziej "z przodu" samolotu, tak ze moglam szybko wyjsc. Chociaz przez opoznienie na nic to sie zdalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, ja bylam tam o 21 i bylo calkiem, calkiem sporo ludzi. Pierwsza dobieglam do odprawy wizowej (tam spedzilam to swoje cenne 10 minut bo urzednik dlugo przegladal papiery) i widzialam, ze kolejka za mna byla spora. Dolicz do tego czas na przejazd do innego terminalu, odbior bagazu i ponowne nadanie go. Jak mowie - jak nie bedziesz miala zadnego opoznienia to powinnas zdazyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski zapewne znasz w stopniu komunikatywnym, wiec dasz rade :P Ja po angielsku rozmawialam z jedna pani z lini lotniczych na ktorych mialam sie przesiasc i ona skierowala mnie do obslugi LOTu. Tam juz po polsku rozmawialam. Nie martw sie - w "najgorszym" wypadku dostaniesz hotel, posilek i przewoz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko koperta i paszport. Mnie pani doktor powiedziala, zebym tez miala przy sobie karte szczepien i te kartke z wynikami badan, ale nikt o to nie pytal.

Teoretycznie ja moglam miec przebookowany bilet na lot za pol godziny. Tyle, ze powiedziano mi, ze nie ma szans na odprawienie mojego bagazu i ze pozniej bylby mi dostarczony - za dzien czy dwa. Ja podziekowalam, bo w walizce mialam suknie slubna i slub za 3 dni :P Wolalam nie ryzykowac i spokojnie nastepnego dnia wylecialam z Chicago okolo 5 rano.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...