Skocz do zawartości

Praca W Usa Po Studiach W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam panow, ktorzy za darmo na forum moga nas doinformowac, doradca prawny czy imigracyjny o wiele drozej by nam wszystkim wyszedl, wiec na starcie podziwiam wklad i dziekuje.

Moj problem niewiele rozni sie albo i wcale od tych ktore juz byly ale mimo to cos mnie podkusilo napisac, otoz jestem na wizie turyst. i chce isc do szkoly (matura w pl zdana), przylecialem niedawno, wize mam do konca roku. Chcialbym isc do szkoly nie wiem na co jeszcze sie nie zdecydowalem, ale wiem mniej wiecej co mnie kreci. Jednak najbardziej zalezy mi zeby tu zostac po obojetnie jakiej szkole, gdyz niestety nie widze przyszlosci w naszym rodzinnym kraju dla mnie. Co moge zrobic? Czy jest to az tak trudna droga? Rozumiem ze ozenienie sie z amerykanka ulatwi wszelakie sprawy ale to jest jak rzut moneta - moze sie uda, moze nie. Moze i znajde fajna dziewczyna z ktora chcialbym dzielic zycie, ale moze nie znajde wiec chcialbym okreslic swoj jakis punkt, cel, do ktorego bede dazyl.

Na brak pieniedzy nie narzekam, choc wiadomo pieniadze sa i znikaja, wiec jakbym mial zrobic studia w usa i wracac do polski to jest to bez sensu, stracilbym mnostwo kasy i zycia na uczenie sie czegos co w naszym kraju bedzie zupelnie niedocenione, zjedzone przez podatki, slaba placa, ogolnie nie chce tak zyc. Jeden to zrozumie, drugi nie, coz tak juz jest ale to moj wlasny poglad.

Nie chce byc nielegalnie, lamac prawa, ani nic. Jestem porzadnym czlowiekiem, jakas komisja powinna byc od tego by deportowac jedna szumowine z tego kraju na rzecz jednego porzadnego obywatela, tysiac pytan psychologicznych - wypelnilbym je! Chce jasno postawic sobie cel by w sposob prawny dostac to co chce czyli prace w USA po studiach i pobyt, zrobie wszystko co bede mogl w stanie, by do tego doszlo i mam pytanie jakie mam opcje, mozliwosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same studia nie daja Ci zadnych mozliwosci. Musisz znalezc pracodawce ktory bedzie chcial Cie zatrudnic i sponsorowac na wize pracownicza (ktora jest tymczasowa i kiedys sie konczy) lub zielona karte (daje stale prawo pobytu). Same studia moga ewentualnie ulatwic znalezienie takiego pracodawcy ale nie sa w zadnym wypadku 100% gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc nielegalnie, lamac prawa, ani nic. Jestem porzadnym czlowiekiem, jakas komisja powinna byc od tego by deportowac jedna szumowine z tego kraju na rzecz jednego porzadnego obywatela, tysiac pytan psychologicznych - wypelnilbym je! Chce jasno postawic sobie cel by w sposob prawny dostac to co chce czyli prace w USA po studiach i pobyt, zrobie wszystko co bede mogl w stanie, by do tego doszlo i mam pytanie jakie mam opcje, mozliwosci ?

Po studiach masz rok na prace bez wizy pracowniczej (90 dni na znalezienie pracodawcy), okres ktory da Ci rozeznanie czy jestes dobrym materialem na sponsorowanie pracownicze. Na wize pracownicza od razu po studiach nie licz bo, raz, moze Ci sie aplikacja czasowo nie zsynchronizowac, dwa, to od kilku lat loteria. Majac BA/BSc ciezej bedzie udowodnic, ze nie ma na rynku ludzi z Twoimi kwalifikacjami jednoczesnie bedacymi LPR czy USC. Jesli nie otrzymasz wizy w pierwszym rzucie, wiecej szans nie bedziesz mial. Wielu moich znajomych opuszcza po wielu latach USA posiadajac, bo sie nie zalapali na wize z losowania, a mieli w sumie 29 miesiecy na prace bez wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o studiach w Anglii. Blizej do Polski, znacznie taniej, i mozesz tam pracowac (i zostac) legalnie. W USA na wizie studenckiej mozesz tylko pracowac 20 godzin na kampusie (przewaznie za jakies 8$/godzine) Z tego nie wyzyjesz, nie mowiac o splacaniu wysokiego czesnego. Jezeli rozwazasz co ma sens, to chyba opcje w europie sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to nie jest bajka, to całkiem inny styl życia, poruszania się, odległości......

Wiele osób wróciło pomimo iż miało GC i nawet amerykański dyplom...... to często samotność i pewien ostracyzm.....

W obecnej chwili nawet dyplom bardzo dobrej uczelni nie gwarantuje niczego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...