Skocz do zawartości

Moja Sytuacja I Szanse Na Wizę B2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Pokrótce chciałbym opisać moją sytuację oraz prosić o ocenę szans na otrzymanie wizy B2.

W Stanach Zjednoczonych byłem do tej pory dwa razy (2011 i 2012). Brałem udział w programie wymiany kulturalno-studenckiej, otrzymałem wizę J1. Podczas tych dwóch pobytów sporo podróżowałem. Po raz kolejny chcę wybrać się na wycieczkę po Parkach Narodowych w stanie Utah.

Obecnie mieszkam w Polsce. Jestem dwa lata po studiach. Od 1.5 roku pracuje jako manager w hostelu. Na początku roku wpadłem na pomysł, żeby wziąć udział w programie International Experience Canada, który daje możliwość podjęcia legalnej pracy w Kanadzie przez rok czasu.

Przed wyjazdem do Kanady chcę ubiegać się tutaj w Polsce o wizę B2 do USA.

Uważam, że mam spore szanse. Raz, że byłem już dwukrotnie w Stanach, wróciłem w terminie, nie złamałem żadnych przepisów itp. Dwa, że posiadam pozwolenie o pracę w Kanadzie, które będzie ważne nieprzerwanie przez rok czasu od momentu mojego wjazdu na teren Kanady (mam czas na wyjazd do 1 lipca 2015r). Trzy, że posiadam konto w Bank of America i środki, które swobodnie pozwolą mi spędzić 2 miesiące w USA.

Generalnie plan jest taki, żeby rok popracować w Kanadzie, zarobić jeszcze troszkę pieniędzy i zrobić sobie super objazdówkę po Stanach.

Jak oceniacie moje szanse ? Czy ktoś był w podobnej sytuacji ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelaką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na POE jest napisane co to jest, wiec trzeba ze soba wziasc i okazac :) Przecyztaja to sie dowiedza :)

Oni sie troche uspokajaja, jak juz wiedza ze ktos bedzie w Kanadzie, bo raczej nie bedzi ekombinowal na krzywy ryj w stanach

Radze isc, sporo ludzi dostalo

ale.. to zawsze jest loteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...