Skocz do zawartości

Koniec Wizyty I Co Dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w planie dwie podróże: USA i Wenezuela. Załóżmy, że otrzymam wizę do Stanów na 6 miesięcy. Do Wenezueli - jak wiadomo - wizy nie potrzeba, na 3 miesiące można jechać bez. Tylko jak lepiej: najpierw na 3 miesiące do Wenezueli, a później prosto do Stanów, czy odwrotnie? Chodzi mi o prawne spojrzenie na sytuację. Czy po 6 miesięcznym pobycie w Stanach muszę wrócić do Polski i czy z Wenezuelą sytuacja ma się podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w planie dwie podróże: USA i Wenezuela. Załóżmy, że otrzymam wizę do Stanów na 6 miesięcy. Do Wenezueli - jak wiadomo - wizy nie potrzeba, na 3 miesiące można jechać bez. Tylko jak lepiej: najpierw na 3 miesiące do Wenezueli, a później prosto do Stanów, czy odwrotnie? Chodzi mi o prawne spojrzenie na sytuację.

Nie ma znaczenia.

Czy po 6 miesięcznym pobycie w Stanach muszę wrócić do Polski i czy z Wenezuelą sytuacja ma się podobnie?

Z USA masz wyjechac przed uplynieciem okresu, ktory zostanie przyznany na granicy. To nie musi byc 6 miesiecy. Mozesz dostac np. miesiac. Nie musisz wracac do Polski. Mozesz sie udac do jakiego kraju chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia.

Z USA masz wyjechac przed uplynieciem okresu, ktory zostanie przyznany na granicy. To nie musi byc 6 miesiecy. Mozesz dostac np. miesiac. Nie musisz wracac do Polski. Mozesz sie udac do jakiego kraju chcesz.

Jeszcze jedno. Mogę np. z Wenezueli po 3 miesiącach do Brazylii, następnie po 3 miesiącach do Paragwaju, dalej do Argentyny itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Mogę np. z Wenezueli po 3 miesiącach do Brazylii, następnie po 3 miesiącach do Paragwaju, dalej do Argentyny itd.?

Musisz pytac na forum.wenezuela.info.pl itd... Generalnie zwykle wiekszosci krajow (wyjatkiem jest EU) nie interesuje gdzie wyjezdzasz, byles wyjechal....

Btw - adres forum to fake oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest, wiesz może? Często wracają ludzi na lotniskach w Ameryce Płd.?

Każdy kraj ma swoje wymagania, czasami trzeba pokazać kasę przy wjeździe, inne kraje wymagają biletu wyjazdowego nim wpuszczą (np Panama), .... zwykle nie ma problemu, chyba że jest się na czarnej liście :P

Często te kraje wymagają dodatkowo opłat wjazdowych i wyjazdowych na które trzeba być przygotowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...