Skocz do zawartości

Jestem W Usa Na J1-Zmiana Na K1


lakises

Rekomendowane odpowiedzi

Przebywam w USa na wizie J-1, ktora konczy mi sie w grudniu. Mam chlopaka, z ktorym chcemy sie pobrac, ale jeszcze nie teraz, gdyz znamy sie dopiero 5 miesiecy. Czy beda juz w stanach, moge zmienic moja wize na narzeczenska?

Na jaki okres bedzie mi wydana skoro juz tu jestem?

Czy to moj chlopak musi zlozyc wniosek czy ja?

Kiedy mam zlozyc wniosek skoro moja wiza konczy sie za 3,5 miesiaca?

Gdzie mam zlozyc wniosek?

Czy jesli otrzymam K1, to moge pracowac?

Please help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywam w USa na wizie J-1, ktora konczy mi sie w grudniu. Mam chlopaka, z ktorym chcemy sie pobrac, ale jeszcze nie teraz, gdyz znamy sie dopiero 5 miesiecy. Czy beda juz w stanach, moge zmienic moja wize na narzeczenska?

Wizy sa wydawane poza USA, wiec nie mozesz. Musisz wziac slub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczoraj pytalas jak zmienic wize J1 na wize turystyczna :P Eh. Zamiast kombinowac jak sie da, zrob wszystko po kolei : Wroc grzecznie do Polski - Twoj chlopak/narzeczony wypelnia wniosek o K1 - Czekacie - Tadam, mozesz legalnie wleciec na teren Stanow na wizie K1. Juz po slubie (na ktory masz 90 dni) skladasz papiery na AOS i wtedy rowniez dostajesz pozwolenie na prace.

Jak ci bardzo zalezy na pozostaniu w Stanach to po prostu wezcie slub i skladajcie na AOS... Oczywiscie, to wszystko jesli twoj chlopak jest obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, jesli chcecie wybrac opcje K1 to wracaj do Polski i skladajcie papiery. Kilka miesiecy rozlaki do czasu akceptacji, ale potem po przyjezdzie (i po AOS) nie bedziesz sie musiala martwic o status ani pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ciebie jeszcze zapytac - na ile zostalaby mi wydana wiza turystyczna jesli zloze wniosek bedac w usa? Gdzie skladam wniosek o b1?

Wielkie dzieki za pomoc:*

Nikt nie da Tobie gwarancji, ze uda Ci sie zmienić status. To NIE jest jedynie formalność. Poza tym na turystycznej takze nie wolno pracować. Ahh albo ślub, szkoła i starać sie zmienić status ( takze nie ma gwarancji) albo powrót do domu i K1 ale jesli nie jesteście gotowi na ślub to może nie jest to rozwiazanie na chwile obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki,

tak, On jest obywatelem. Faktycznie szukam jakiejkolwiek opcji. Najbardziej zalezy mi na tym zeby moc legalnie pracowac!

No to ślub-szybciuchno i AoS , jak Ci najbardziej zależy żeby pracować.....może się uda....ale to wszystko bardzo takie wiesz naciągane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...