Skocz do zawartości

Wiza A Zmiana Nazwiska.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Mam 24 lata (chociaż nick sugeruje coś innego ;) ), kilka miesięcy temu zmieniłem nazwisko, na nazwisko swojego biologicznego Ojca. W paszporcie mam wbitą wizę turystyczną jeszcze na 3 lata i paszport jest oczywiście z moim starym nazwiskiem. Chciałbym jeszcze w tym roku lub na początku następnego wybrać się po raz drugi do USA. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? I czy nie będę miał z tego powodu jakiś problemów na lotnisku w USA?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie to niezgodne z jakimiś tam polskimi przepisami że nie zmieniłes paszportu, niemniej jednak jedynym dokumentem którym się będziesz posługiwał i który kogokolwiek będzie obchodził jest paszport, jeżeli nazwisko w nim zgadza się z tym w wizie, to nie masz problemu. Problem będziesz miał jak bilety kupiłes na nowe nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp :) Dowód już zmieniłem. Czyli po prostu muszę wyrobić nowy paszport na obecne nazwisko a wiza zostaje w starym i mam w podróży mieć zawsze 2 paszporty przy sobie, tak? Tylko czegoś nie rozumiem, bilet kupię na nowe nazwisko a wizę mam na stare nazwisko..Czy to nie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) A czy będę potrzebował dodatkowo jakiegoś dokumentu tłumaczonego na język angielski, który będzie potwierdzał dokonaną zmianę nazwiska? Przepraszam za być może banalne pytania, ale jestem w tej kwestii zielony i mam przed oczami scenę w której podaję pracownikowi lotniska w Stanach paszport z wizą a następnie pokazuje mu drugi paszport a On robi oczy jakby chciał powiedzieć "Co to, Mamy Cię?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...