Skocz do zawartości

Studia W Sf


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ;)

Jestem tu nowy i mam parę pytanek do Was.

Jestem teraz w 1 klasie liceum, ale nie ukrywam, że myślę już nad studiami. Po maturze chciałbym studiować w USA - San Francisco, ale wiem, że jest tam drogo dlatego po maturze na rok wylatuję do Irlandii na rok do pracy, aby zarobić i podszkolić angielski :)

Powiedzcie mi, czy na start jakbym miał 50k-60k zł na start, to czy bym dał radę tam się utrzymać? Oczywiście musiałbym znaleźć tam pracę, aby nie żyć jak biedak.

Czy studia w SF to dobry pomysł, czy może dopiero po studiach tam wylecieć?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli jedziesz na studia na F1 to nie będzie starczyć. Jako emigrant z GC pewnie będzie starczyć, bo możesz pracować i płacić niższe czesne.

A możesz wytłumaczyć co to znaczy F1 i GC? Tak jak pisałem jestem lewy w tych sprawach na ten moment.

Wiem, że czesne w SF kosztują od 8k-15k$ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 to wiza studencka.

GC to Green Card, czyli zielona karta.

Poczytaj strony ambasady, poczytaj strony uczelni w SF, które Cię interesują. Zorientujesz się w kosztach i w ogóle.

I zwróć uwagę, że inne są koszty dla studentów międzynarodowych, którzy dodatkowo nie mogą pracować w takim wymiarze, który pozwoliłby im na utrzymanie się i na czesne.

EDIT: przesuwam Twoje posty do nowego tematu, żeby ten zostawić dla mariano85 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 tys zl. moze wystarczyc na pierwszy rok, ale juz nie na drugi. Sam koszt utrzymania sie w SF jest wysoki, to jest jedno z najdrozszych miast w USA. Jako student miedzynarodowy mozesz pracowac tylko na kampusie i tylko 20 godzin tygodniowo i to za niskie stawki, wiec z tego ani nie wyzyjesz ani nie splacisz czesnego. Nawet jezeli wyjedziesz na cale lato do pracy w Europie nie dorobisz dosyc na nastepny semestr.

Jak juz tu pisalismy, studia w USA to fajna sprawa jezeli ma sie naprawde ciezkie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...