Skocz do zawartości

Kilka Pytań O Rozmowie I Ambasadzie


mynameisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, właśnie się tutaj zarejestrowałam z nadzieją na znalezienie odpowiedzi na dręczące mnie pytania ;) . Bardzo był to doceniła jeżeli ktoś pomógł mi.

Mój narzeczony i ja zostaliśmy zaakceptowani na wizę narzeczeńską K1 i ponad tydzień temu została ona przesłana z NVC do ambasady w Warszawie. I tu pojawia się moje pierwsze pytanie, jak zostanę poinformowana o tym że nasza petycja jest już w Warszawie? Na stronie CEAC nasz status to "ready" a ostatni status update date to 25 sierpnia, coś wogóle dużo to aktualizowali. Czy zostanę poinformowana listownie? Czy e-mailowo? Próbowałam dziś dodzwonić się do tego działu konsularnego między tą 14 a 16 ale niestety jest to bardzo trudne....

W sumie to jest to pierwsze i najważniejsze moje pytanie, a wszelkie inne wypłyną z tego jaka jest odpowiedz :P. Dziękuję bardzo z góry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ambasada przysyla jedynie checkliste dokumentow, ktore musisz miec na rozmowie (te liste znajdziesz tez w internecie) i informacje gdzie zrobic badania lekarskie (tez znajdziesz na stronie ambasady :P ) Jesli nie zrobilas jeszcze badan, to mozesz robic to juz teraz. Nic nie odsylasz potem do ambasady - wypelniasz tylko formularz DS-160 i zbierasz potrzebne papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ambasada przysyla jedynie checkliste dokumentow, ktore musisz miec na rozmowie (te liste znajdziesz tez w internecie) i informacje gdzie zrobic badania lekarskie (tez znajdziesz na stronie ambasady :P ) Jesli nie zrobilas jeszcze badan, to mozesz robic to juz teraz. Nic nie odsylasz potem do ambasady - wypelniasz tylko formularz DS-160 i zbierasz potrzebne papiery.

nie odsyłam nic?

jezeli tak jest naprawde, to kidy moge umawiac sie na rozmowe i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kierowalam sie roznymi informacji w internecie o formularzach ktore trzeba odsylac a na miejscu powiedziano mi, ze niepotrzeba.. Zeby tylko wypelnic DS-160 i miec potwierdzenie.

Ja czekalam z umowieniem rozmowy do otrzymania wlasnie przesylki z ambasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kierowalam sie roznymi informacji w internecie o formularzach ktore trzeba odsylac a na miejscu powiedziano mi, ze niepotrzeba.. Zeby tylko wypelnic DS-160 i miec potwierdzenie.

Ja czekalam z umowieniem rozmowy do otrzymania wlasnie przesylki z ambasady :)

A oni przysyłają jakiś termin czy pozowolenie na umowienie się na rozmowę? Czy jak juz to dostanę, to moge odrazu sie umowic? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przysylaja zadnego terminu. Na rozmowe z konsulem umawiasz sie sama na wybrany dzien :) Tutaj masz dokladnie co i jak http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/processing_fiance.html

Czyli jak tylko dojdzie im moja petycja, mogę sie umawiac na rozmowe.....na wybrany dzien przezemnie? myslalam ze jest jakis czas oczekujacy...moge sie np umowic na przyszly tydzien? (sorry ze zadaje pytania jak przedszkolak ale chce miec pewnosc ze rozumiem) a link przesledze, dziekuje Ci bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci poczekaj az przyjdzie do ciebie pakiet informacyjny z ambasady. Tak jak jest napisane na stronie. Jak za tydzien bedzie wolny termin to jasne umawiaj sie :P Ale pamietaj tez o tych badaniach lekarskich, ktore musisz zrobic przed rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci poczekaj az przyjdzie do ciebie pakiet informacyjny z ambasady. Tak jak jest napisane na stronie. Jak za tydzien bedzie wolny termin to jasne umawiaj sie :P Ale pamietaj tez o tych badaniach lekarskich, ktore musisz zrobic przed rozmowa.

Dziękuję Ci bardzo!!! Tak też zrobię.....a mam jeszcze pytanie z innej beczki, byłabym bardzo wdzięczna za odp jeżeli owe posiadasz...

1) czy Warszawaska ambasada "akceptuje" a raczej dopuszcza :P co - sponsorów???

2) czy od razu w dniu rozmowy jest się informowanym o dostaniu wizy bądz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...