Skocz do zawartości

Brat Obywatela Us Wjazd Na B2 I Status Adjustment Legalnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Siostra ze szwagrem są obywatelami US chcą mnie ściągnąć do Masaczjusets, stwierdzili, że składanie formy jak będę w Polsce nie ma sensu, bo poczekamy minimum 10 lat. Szwagier mówi: masz turystyczną, wjeżdżasz do nas, na miejscu składamy I-130 + status adjustment + ewentualne pozwolenie na pracę (dokładnie taką drogę przeszła siostra, wjechała na b2, ale już byli małżeństwem). Szperam w tym necie i nie mogę znaleźć takiej sytuacji dla RODZEŃSTWA, na mąż/żona wiem, że jest możliwe zrobić to do końca legalnie z autopsji. pytanie: czy to ma szansę się udać? czy jeśli oficer wbije mi załóżmy wizę na 6 m-cy, to w tym czasie jest szansa na status adjustment? nie chę przedłużyć nielegalnie pobytu, ale mam obawy, że jeśli ten status się nie zmieni w tym czasie, i wrócę do PL przed upływem tych 6 m-cy, to z uwagi na i-130 moje wloty do stanów będą pod znakiem zapytania. dodatkowo rodzice szwagra (też obywatele US) powiedzieli, że dla pewności podpiszą na mnie i-864.

z góry dzięki jakby ktoś się zainteresował, albo z czymś takim spotkał,

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Siostra ze szwagrem są obywatelami US chcą mnie ściągnąć do Masaczjusets, stwierdzili, że składanie formy jak będę w Polsce nie ma sensu, bo poczekamy minimum 10 lat. Szwagier mówi: masz turystyczną, wjeżdżasz do nas, na miejscu składamy I-130 + status adjustment + ewentualne pozwolenie na pracę (dokładnie taką drogę przeszła siostra, wjechała na b2, ale już byli małżeństwem). Szperam w tym necie i nie mogę znaleźć takiej sytuacji dla RODZEŃSTWA, na mąż/żona wiem, że jest możliwe zrobić to do końca legalnie z autopsji. pytanie: czy to ma szansę się udać? czy jeśli oficer wbije mi załóżmy wizę na 6 m-cy, to w tym czasie jest szansa na status adjustment? nie chę przedłużyć nielegalnie pobytu, ale mam obawy, że jeśli ten status się nie zmieni w tym czasie, i wrócę do PL przed upływem tych 6 m-cy, to z uwagi na i-130 moje wloty do stanów będą pod znakiem zapytania. dodatkowo rodzice szwagra (też obywatele US) powiedzieli, że dla pewności podpiszą na mnie i-864.

z góry dzięki jakby ktoś się zainteresował, albo z czymś takim spotkał,

m.

Nie ma najmniejszych szans.

Problem w tym ze skladajac I-130 dla rodzenstwa - w przeciwienstwie do immediate relatives (malzonkowie, dzieci ponizej 21 lat), nie ma tzw. visa numbers available - trzeba czekac na Twoj priority number zeby w visa bulletinie byl current.

W tej chwili oczekiwanie dla kategorii F4 (rodzenstwa) trwa 13 lat - po tych 13 latach dostal bys wize imigracyjna + bedac w stanach moglbys wystapic o Adjustment of Status - pod warunkiem ze przez te 13 lat utrzymalbys legalny status - co na wizie turystycznej jest niemozliwe.

Sam sprawdz Visa Bulletin - http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html - kategoria F4 aktualna PD jest 01 Jan 2002. Pokaz bratu bo nie ma zupelnie zadnego pojecia o czym mowi. Nawet malzonkowie posiadaczy zielonych kart (F2A) nie moga natychmiast wystapic z AoS, a do dopiero rodzenstwo ktore w hierarchii wiz imigracyjnych znajduje sie na samym koncu.

W ten sam sposob nie dostaniesz pozwolenia na prace - ktore dostalbys jezeli moglbys wystapic o AOS. Wyslanie I-485 w Twoim przypadku to wyrzucenie $1070 w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie odpowiedzi liczyłem, dzięki stary!

jakby ktoś chciał odpowiedzieć z jakąś sensowną argumentacją, to byłoby fajnie. jeśli się ma to nie udać, to nie będę zawracał sobie głowy, ale fajnie byłoby jakby ktoś jednak użył jakieś siły argumentu.

Pelna odpowiedz masz ponizej. Tez brzmi "nie" tylko oczy "zuzyjesz" od czytania a odpowiedz identyczna, natomiast moj plan ma szanse powodzenia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę odpowiedź, też właśnie myślałem, że to nie ma szans powodzenia. Rodzice szwagra podpowiadali taką drogę, bo oni w ten sposób "ściągnęli" bratanka(!) ale to było jeszcze w latach '80 więc inne realia. Zostanie na nielegalu i złożona w tym czasie petycja i-130 i czekanie na jakaś amnestię podobną do tej z końca lat '90 nie wydaje mi się też sensowna, więc będzie trzeba rodzince wyperswadować ten pomysł, bo z tego co wyszukałem to nie ma innej drogi na połączenie rodzeństwa.


Pelna odpowiedz masz ponizej. Tez brzmi "nie" tylko oczy "zuzyjesz" od czytania a odpowiedz identyczna, natomiast moj plan ma szanse powodzenia... :)

Andy ja tam lubię się czegoś uczyć, nawet kosztem 'zuzycia' oczu, już taka moja natura, że jak nie mogę znaleźć odpowiedzi to pytam kogoś kto może ją znać. jestem osobą zdystansowaną i z poczuciem humoru, dlatego cieszę się, że się nie nudzisz przed komputerem, takich ludzi nam potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę odpowiedź, też właśnie myślałem, że to nie ma szans powodzenia. Rodzice szwagra podpowiadali taką drogę, bo oni w ten sposób "ściągnęli" bratanka(!) ale to było jeszcze w latach '80 więc inne realia. Zostanie na nielegalu i złożona w tym czasie petycja i-130 i czekanie na jakaś amnestię podobną do tej z końca lat '90 nie wydaje mi się też sensowna, więc będzie trzeba rodzince wyperswadować ten pomysł, bo z tego co wyszukałem to nie ma innej drogi na połączenie rodzeństwa.

Innej drogi na polaczenie rodzenstwa nie ma, jedyne drogi w ktorych nielegalny pobyt jest wybaczany to immediate relative.

Liczenie na amnestie to jakas utopia, a jezeli sie nie zdarzy to przez nielegalny pobyt zamykasz sobie droge do zielonej karty - poza tym wszystkie aktualne pomysly na amnestie zakladaja ze bedzie ona obowiazywal _do_ daty kilka lat wstecz od momentu wprowadzenia ustawy - tak zeby nie zachecac do nielegalnej imigracji (w sensie jezdzmy wszyscy do US bo bedzie amnestia) - wiec w obecnie proponowanej formie - nie objela by Cie.

Moim zdaniem to tak czy inaczej powinni wyslac I-130 na Ciebie. Czym wczesniej to zrobia, tym wczesniejsza bedziesz mial PD. Kto wie - moze F4 przyspieszy w przyszlosci i nie bedzie to 13 lat a znacznie mniej - wtedy strasznym frajerstwem byloby siedzenie tam na nielegalu bo w momencie jak Twoje PD byloby current, wyslali by Cie na drzewo za brak legalnego statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo pomogły mi Twoje odpowiedzi :) mimo wszystko trochę sobie tego nie wyobrażam, żebym układał tu sobie życie a koło 40-ski to wszystko rzucał żeby układać je od nowa, i mieć to z tyłu głowy.

Generalnie moim zdaniem to sluszna postawa, warto pamietac o takich rzeczach jak chocby oszczednosci w kwestii emerytury - ktore trzeba sobie odlozyc a zeby to zrobic trzeba miec wystarczajaco duzo czasu na to i przy okazji zdecydowac sie na odkladanie czesci swoich zarobkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...