Skocz do zawartości

Przylot Na Lotnisko W Ny, Pilne!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podjałem decyzje o wylocie do USA. I od paru dni zastanawiam sie jak to wyglada tam na lotnisku w Nowym Yorku, podobno tam dopiero dostane tak zwaną "Wize" i możliwość pobytu zalezy od celnika tam, Mam pare pytan odnośnie tego tematu, chodzi mi miedzy innymi o to czy musze miec bilet w obie strony? czy celnik nie bedzie sie czepiał, że np jade na wakacje a mam bilet w jedną strone, Dokladnie nie wiem na ile jeszcze tam lece ale bilet chciałbym kupić tam w razie co.

Jesli macie jakies ciekawe wskazówki jak zachowac sie podczas tej rozmowy to bardzo bym prosiło napisanie ich pod tym postem ! dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizę masz już w paszporcie.

Na lotnisku dostaniesz czasową możliwość pobytu.

I nie od celnika, a od urzędnika z biura imigracyjnego.

Najdłużej na 6 miesięcy. Ale możesz też dostać na tyle, na ile zadeklarujesz swój pobyt.

Jeśli jedziesz na wakacje, to powinieneś mieć bilet w obie strony.

Bilet w jedną stronę wskazuje, że nie zamierzasz wracać.

Urzędnik może Cię zapytać o bilet powrotny.

Poza tym nie jestem pewna, czy linia lotnicza pozwoli Ci wejść na pokład samolotu, jeśli nie będziesz miał biletu powrotnego, a nie wyjeżdżasz do USA na wizie imigracynej. Ale tego NIE jestem pewna, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Niech inni się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podjałem decyzje o wylocie do USA. I od paru dni zastanawiam sie jak to wyglada tam na lotnisku w Nowym Yorku, podobno tam dopiero dostane tak zwaną "Wize" i możliwość pobytu zalezy od celnika tam, Mam pare pytan odnośnie tego tematu, chodzi mi miedzy innymi o to czy musze miec bilet w obie strony? czy celnik nie bedzie sie czepiał, że np jade na wakacje a mam bilet w jedną strone, Dokladnie nie wiem na ile jeszcze tam lece ale bilet chciałbym kupić tam w razie co.

Jesli macie jakies ciekawe wskazówki jak zachowac sie podczas tej rozmowy to bardzo bym prosiło napisanie ich pod tym postem ! dziękuje :)

Wizę pobytową dostaniesz na lotnisku w NY . Tj.pieczątka z datą do kiedy masz opuścić USA. To co masz w paszporcie to jedynie promesa wizy która jedynie umożliwia Ci wejście na pokład samolotu lecącego do USA a która nigdy nie gwarantuje na 100% prawa pobytu na terenie USA .Urzędnik imigracyjny na lotnisku zawsze może odmówić Ci pobytu w USA i zawrócić tym samym samolotem .Zdecydowanie posiadanie biletu tylko w jedną stronę przy wycieczce turystycznej daje Ci bardzo duże szanse ,że zobaczysz jedynie lotnisko w NY !

A pytanie " na kiedy ma Pan bilet powrotny" jest bardzo często zadawanym pytaniem przez urzędnika imigracyjnego.

Jak lecisz turystycznie do Egiptu ,Turcji czy Hiszpanii to też wykupujesz bilet w jedną stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...