Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Narzeczeńska.. Szanse


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałabym prosić o rady co do uzyskania wizy turystycznej w trakcie czekania na wizę narzeczeńską.

Czy mam jakiekolwiek szanse? Oczywiście chciałabym postawić na szczerość, czyli :

Miesiąc temu rozpoczeliśmy z narzeczonym proces starania się o wizę k1. Starałam się już raz o wizę turystyczną i dostałam odmowę.

Nie miałam wtedy pracy, ani nie studiowałam, w dodatku powiedziałam że leciałabym tam do chłopaka. Konsul powiedział, że nic mnie nie trzyma w Polsce i że dla nas jedyną możliwością według niego jest k1. Problem w tym, że to miało być nasze pierwsze spotkanie więc o k1 nie było mowy. Polecił mi wtedy spotkanie się w Kanadzie (bo upierałam się, że mój chłopak nie ma możliwości przylotu do Polski w najbliższym czasie, służy tam w armii nie może tak po prostu przylecieć, czekaliśmy na jego urlop). Polecieliśmy więc spotkać się w Kanadzie. Byliśmy tam tylko przez 3 dni, a więc w czasie Jego 4 dniowego wolnego weekendu. Mam więc dowód, że wróciłam do kraju..

Kolejnym i pewnie już jedynym powodem dla którego mogliby mi dać wizę turystyczną jest to, że zaczynam studia od października, zostały mi 2 lata do skończenia mojego kierunku i uzyskania zawodu.

O wizę starałabym się po to, by go odwiedzić i oczywiście (turystycznie :P) spędzić wakacje na Florydzie przed czekającym mnie rokiem akademickim... I teraz jeden myk, który ewentualnie troszkę bym naciągnęła po to by dostać tą wizę to: po otrzymaniu visy k1 wzielibyśmy ślub w Stanach i ja wrócę studiować bo zostały mi dwa lata, a narzeczonemu- dwa lata w armii. Czyli mam motyw powrotu do kraju, serio wizę turystyczną chcę tylko by spędzić tam 2-4 tygodnie w zależności ile bym dostała. Mam zamiar wrócić do Polski na czas i czekać jeszcze kilka miesięcy na upragnioną k1.

Czy jest sens ryzykować i próbować ją dostać? Czy nie utrudnie tym sobie dostania visy k1? Jeśli jej nie dostanę i tak polecimy niedługo do Kanady się spotkać ale niestety znów tylko 3 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, nie wiem czy tak po prostu bedziesz sobie mogla wyjechac po slubie (wjezdzajac na K1). Musialabys zlozyc dokumenty na AOS i poczekac na pozwolenie na wyjazd lub zielona karte.. Jesli wyjedziesz bez tego po slubie, to nie bedziesz mogla wrocic - dopoki bodajze nie zlozycie I-130 a to jest okolo roku czekania.

Niech mnie ktos poprawi jak sie myle o.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Potencjalna odmowa wizy B2 z paragrafu 214( b ) nie wplywa w zaden sposob na proces K1

- Po slubie na K1 nie nalezy wyjezdzac z kraju dopoki sie nie bedzie mialo w reku zielonej karty (obecnie 9-12 miesiecy po zlozeniu I-485) albo advance parole (obecnie 3-4 miesiace po zlozeniu I-131)

- Zielona karta sluzy do zycia w USA, a nie do podrozy turystycznych na niej. Jezeli wyjedziesz poza USA na okres powyzej 6 miesiecy, aby wrocic, bedziesz musiala wykazac, ze nie zamierzalas porzucic rezydentury; jezeli pobyt poza USA trwa dluzej niz rok, trzeba sie starac o wize SB-1 lub zaczac zala procedure imigracyjna od poczatku.

- Przed dluzszym, planowanym wyjazdem mozna starac sie o re-entry permit (I-131), ktory umozliwia pobyt poza USA na okres do 2 lat, bez utraty statusu stalego rezydenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi, postanowiliśmy nie kombinować już z visą turystyczną, a czekać cierpliwie na k1. Szczerze mówiąc, nie zamierzam wracać do kraju żeby studiować, tak jak napisałam to miałby być ewentualny pretekst dostania b2 (studia w planach). Dostaliśmy wczoraj NOA1 mamy też przyznany priorytet w tej sprawie ze względu na pracę narzeczonego. Pozostaje nam tylko czekać i załatwiać wszystko co jeszcze będzie potrzebne do k1 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...