Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna (B2) Dla Rodziny - Jakie Szanse?


gama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie szans na uzyskanie wizy turystycznej przez najbliższą rodzinę (rodzice + brat 15-lat).

Mam wizę od 1,5 roku. W Stanach byłam tydzień w kwietniu 2013.

W pierwszej połowie 2015 planuję 2-tygodniowy wyjazd do Stanów z moimi rodzicami i bratem. Typowo turystyczny.

Teraz moje pytanie odnośnie możliwości uzyskania wizy przez moją rodzinę...

Moi rodzice już złożyli wnioski DS-160 i uiścili opłatę. Dopiero potem mama po głębszych przemyśleniach uznała, że wizę (niezależnie od tego czy finalnie pojedzie z nami) zrobi mojemu bratu.

I teraz tak...

- czy idąc na rozmowę do ambasady we trójkę duże jest prawdopodobieństwo, że któreś z nich nie dostanie wizy? (rodziny w USA nie mamy, a rodzice mają swoje firmy w Polsce - więc zarobku w Stanach też nie szukają;)).

- czy lepiej, żeby najpierw na rozmowę pojechali rodzice, a dopiero za jakiś czas zrobić wniosek i umówić spotkanie dla mojego brata?

- jako pracująca studentka dostałam wizę na 10 lat. Wizy na jaką długość są zwykle wydawane? (zastanawiam się czy rodzice mają większe szanse na 2-letnie czy 10-letnie wizy?)

i ewentualne dodatkowe pytanie..

czy jeżeli na stronie http://www.ustraveldocs.com/ w swoim profilu moja mama dodała jako osobę towarzyszącą na rozmowie mojego tatę i uiściła dwie opłaty za wizy, to będzie jeszcze możliwość 'dodania' mojego brata i zrobienia dopłaty za jego wizę (termin rozmowy nie zdążyła jeszcze wybrać)?

z góry dziękuje za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ida w 3 osoby to powinni odpowiadac tak samo :) ,wazne jest jakie maja plany na zwiedzanie,pobytu i maja to byc realne sprawy :)

Bedzie brane pod uwage jak Ty bylas w USA .

Moga wszyscy dostac wize jak i tylko jedna,dwie dostana lub tez nikt nie dostanie wizy.

Najlepiej isc razem na rozmowe :)

co do wydawania wiz to zazwyczaj sa wydawane wizy na 10 lat,sa tez wydawane na 1 rok z 1 krotnym przekroczeniem granicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...