Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Stara Umowa O Pracę


nsmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Chciałem zapytać czy podpierając się starą umową o pracę na czas nieokreślony można zwiększyć szanse na otrzymanie wizy. Chodzi o to, że miałem taką umowę ale jakiś czas temu po prostu zrezygnowałem z pracy więc już nie pracuję ale umowę wydrukowaną, podpisaną nadal posiadam (nie ma tam daty zakończenia umowy bo jest na czas nieokreślony), a o moim wypowiedzeniu nie muszą wiedzieć przecież. Czy w konsulacie w ogóle sprawdzają to jakoś, dzwonią do pracodawcy, wymagają jakiegoś zaświadczenia z pracy? Nie wiem czy gra warta świeczki, czy tylko nie zaszkodzi? Mam 27 lat, kawaler, nie pracuję jak wspomniałem, no i też już skończyłem studia. Więc myślę, że szanse ogólnie bliskie zeru (wiem, niektórzy dostają wizę w podobnej sytuacji ale to raczej pojedyncze przypadki). A chciałbym zwiedzić USA, tylko zwiedzić. Dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego chciałem się dowiedzieć czy oni to jakoś sprawdzają. Wiem, ze umowa jest nie ważna, no a pytanie w ambasadzie czy sprawdzają to trochę by śmiesznie wyglądało dlatego pytałem tutaj czy może ktoś coś wie. No ale rzeczywiście nie będę kombinował ;) A możecie mi powiedzieć co to wg USA oznacza odpowiednie środki na utrzymanie się w USA na czas pobytu? Tzn czy mają jakieś mniej więcej kwoty np.na tydzień, dwa tygodnie, miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego chciałem się dowiedzieć czy oni to jakoś sprawdzają. Wiem, ze umowa jest nie ważna, no a pytanie w ambasadzie czy sprawdzają to trochę by śmiesznie wyglądało dlatego pytałem tutaj czy może ktoś coś wie. No ale rzeczywiście nie będę kombinował ;) A możecie mi powiedzieć co to wg USA oznacza odpowiednie środki na utrzymanie się w USA na czas pobytu? Tzn czy mają jakieś mniej więcej kwoty np.na tydzień, dwa tygodnie, miesiąc?

Co do tych środków na utrzymanie to też jestem ciekawa , przy sobie będę miała nie dużo bo nie noszę ze sobą pieniędzy tylko na karcie, więc gdyby chcieli to jak to sprawdzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na secondary miałem pytanie o ilość pieniędzy i wystarczyło, że powiedziałem, że coś mam w gotówce przy sobie a resztę na koncie.

Co do umowy o pracę nikt nie chciał jej widzieć, mimo że miałem ją podpisana do końca roku. Status mam podobny jak Ty - też wolny, bez związków ale trochę starszy i się udało wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo namieszałem w papierach głównie z adresami gdzie chcę lecieć i przy samym wylocie. Wylatując z Europy podałem że lece do Nevady, a w deklaracji w samolocie, że na Florydę. Więc sam sobie zawdzięczam secondary, ale ostatecznie nie cofnęli mnie i spokojnie spędziłem miesiąc tam gdzie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...