Skocz do zawartości

Powrot Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Mam takie male pytanie, przylecialem tu na wizie J1 i zanim wiza wygasla zlozylem papiery o zmiane statusu na F1, wszystko zrobione jak powinno byc, moja sprawa jest w toku. Jednak nie wiem czy chce jeszcze isc tu do szkoly, za dlugo to wszystko trwa, do domu sie zaczyna bardzo tesknic. Jesli dostane status to i tak za dlugi ten pobyt w USA bedzie, nie chce tyle tu byc, ale chcialbym jeszcze kiedys wrocic, bo jednak tak na troche przyjechac jest fajnie. Wiem, ze czekajac na decyzje z USCIS mimo wygasniecia wizy jestem legalnie, ale czy jesli zdecyduje sie poleciec do Polski, moge miec problem z otrzymaniem wizy J1 czy B2 w przyszlosci dlatego, ze zaczalem bawic sie w zmiane statusu? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Nie ma prostej odpowiedi na to bo mozesz trafic na Konsul co powie ze masz male wiezi z Polska :) z taka probe zmiany statusu i nici beda z wizy,

Bo jesli cos Cie trzyma w Polsce,miales zamiar wrocic to po co ta zmiana ;)

to czasami zalezy kiedy idziesz po wize.czy zaraz po powrocie czy tez po roku czasu.

ps jak z loteria wizowa,.wiesz jakie sa zasady GC,ze masz tam byc ,mieszkac na stale w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałam w 1999 roku. Byłam na J1, złożyłam papiery o zmiane statusu, popłaciłam wnioski i czekałam na odpowiedz. W tym czasie moja J1 już wygasła. Dostałam odpowiedź, że muszę dostarczyć jeszcze kilka dokumentów do wniosku, a w między czasie zachciało mi się wracać. Więc zostawiłam wszystko rozgrzebane, nic im nie wysyłając ze rezygnuję. Wróciłam do Polski, później po kilku latach ubiegałam się o wizę turystyczną i bałam się że konsul będzie pytał o ten pobyt po zakończonej wizie J1, ale nie pytal. Wize turystyczną dostałam na 10 lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...