Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Gdy Ktoś Z Rodziny Jest Juz Na Wizie Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać jak wyglada sprawa gdy ja jestem od około tygodnia w USA na wizie turystycznej i chce do mnie dojechać ojciec który rownież ma wizę turystyczna. Czy mogą byc w związku z tym problemy na lotnisku? I problem z wjazdem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze to że ci wpiszą 6 miesięcy oraz fakt twojego wyjazdu - nawet o czasie - może być rożnie zinterpretowany podczas następnego wjazdu. Oficerowie na granicy to nie idioci i nie jest skomplikowane powiązanie kilku powtarzających sie wyjazdów na dłuższy pobyt. A elektroniczne i94 im tylko to ułatwia. Zastanów sie czy takie lipne wyjazdy maja sens bo w końcu wpadniesz. No chyba ze jest to całkowicie skalkulowane ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałam do USA w październiku, mam bilet na koniec grudnia (po świętach). Jestem u rodziny, troche pomagam kuzynce przy dzieciach (czworo maluchów), oczywiście nieodpłatnie. Ona chciałaby, zebym przyjechała znowu na wiosnę, znowu na jakieś 2-3 miesiące. Czy to nie będzie za często? Chciałabym jeszcze mieć możliwość przyjazdu tutaj.

Druga sprawa - jeśli mam stempelek w paszporcie z pozwoleniem na pobyt do końca marca to czy mogę wyskoczyć na kilka dni do Kanady I potem wrócić? Czy mogą mnie nie wpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Darmowa praca przy dzieciach to jednak nadal praca i wiza turystyczna na nia nie pozwala

2. Zasadniczo powinnas spedzac wiecej czasu poza USA niz w USA. Na granicy moga sie pojawic pytania dotyczace Twojego sposobu utrzymania sie.

3. Mozesz wyjechac do Kanady i wrocic na tym samym "wjezdzie". Nie powinno byc problemu przy powrocie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys oddawalo sie papierowe I-94 na granicy aby wrazie czego miec nowe a jak nie oddawalo sie to wtedy mozna bylo wjechac na tym samym do 30 dni od wyjazdy-wylotu na teren Kanady.Teraz jest to elektronicznie .

Jak powiesz ze wracasz to wjedziesz na tym samym I-94 co dostalas na granicy za 1 razem.

a robisz w Polsce ze mozesz co 2-3 miesiace latac i byc na terenie USA te 3 miesiace nawet mieszkajac u rodziny bo czasami danego urzednika to interesuje.

I nic nie mozesz mowic o opiece nad dziecmi.nawet jak kto jest za darmo...I teraz od danego urzednika bedzie zalezalo co bedzie na wiosne.

zalezy tez jak umiesz jezyk,jak sie czujesz w stresujacych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na emeryturze :)

Język, cóż, uczyłam się w szkole, jakieś czterdzieści parę lat temu, całkiem dobrze rozumiem, co się do mnie mówi, gorzej, jak sama mam coś powiedzieć. Ale na granicy potrafiłam wydukać, że mam bilet powrotny na 28 grudnia, a pieczątkę mi wstawili do końca marca :)

Dziękuję za odpowiedzi.

Fajnie, że nie będzie problem z tą Kanadą, bo chcę "zaliczyć" Niagarę, a podobno od strony kanadyjskiej lepsze widoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...