Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykanką W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przeczytałem dużo na ten temat na tym forum jednak nie znalazłem póki co odpowiedzi na wszystkie pytania, mam po cichu nadzieję że trafię na kogoś kto ma już taki ślub za sobą i posłuży radami :)

Ja jestem Polakiem moja narzeczona Amerykanką (native speaker w szkole językowej, pobyt legalny, ma pozwolenie na pracę na najbliższe 3 lata co dalej zobaczymy)

Ślub planujemy na grudzień 2015 więc czasu jeszce dużo. Wiem że musimy dostać pozwolenie polskiego sądu na zawarcie związku małżeńskiego cudzoziemca w Polsce. Wiem że musimy z ambasady amerykańskiej dostać papier że USA nie udziela takich informacji i moja narzeczona musi złożyć pismo w sądzie rejonowym (rodzinnym?) odpowiednim mojemu miejscu zamieszkania. Czy do tego wszystkiego koniecznie potrzebujemy prawnika czy możemy poradzić sobie z tym sami? Kwestia notarialnych tłumaczeń nie jest problemem (zaręczyny z native speakerem mają swoje plusy).

Wiem że z uzyskanym papierkiem musimy iść do USC w moim mieście i tam wybrać sobie termin ślubu tak?

Z tego co doczytałem to nie powinno zająć ekstremalnie dużo czasu (pamiętam procedurę uzyskania dla narzeczonej pobytu czasowego to była istna mordęga). Czy pomijam jakieś istotne fakty?

A i czy małżeństwo zawarte w Polsce będzie uznawane przez prawo amerykańskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomocy prawnikow,zalezy czy umiesz szukac informacji na necie-forach,a nie czekasz az ktos Ci odpowie

wiesz ile trwaja takie sprawy w Twoim Sadzie bo prawnik bedzie wiedzial,powinien wiedziec ;)

a jak to bedzie za duzo dla Was to polecam slub z ktoryms z krajow Unii :) a wtedy wystarczy ten slub zarejestrowac w swoim USC i dostaniecie polski akt slubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Jeśli ktoś to czyta to polecam zabrać się za załatwianie sprawy jak najszybciej My czekamy na termin rozprawy już 3 miesiąc i poczekamy pewnie jeszcze ze 2, wszystko zależy od sądu rodzinnego do którego się należy. Jak coś służę pomocą w formalnościach, mam to już w małym palcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...