Skocz do zawartości

Pims - Brak Weryfikacji - Koszmar


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przylecialem w celach rodzinnych do Polski na dwa tygodnie. Juz pierwszego dnia pobytu w Polsce widzialem sie z konsulem by odnowic wize w paszporcie (h1b).

Niestety (co podobno czasem sie zdarza) moja petycja nie zostala odnaleziona w systemie PIMS.

Cala reszta sie zgadza i generalnie zostalem zaakceptowany na przedluzenie wizy. Konsul powiedzial mi ze po paru dniach powinno sie wyjasnic. Minal juz caly tydzien a moj paszport wciaz w ambasadzie. Mamy zabookowany wylot na "za tydzien", urlop mi sie konczy a ja nadal bez paszportu. Zaczynam panikowac.

Czy ktos byl w takiej sytuacji? Ile moze trwac to opoznienie?

Czy mozna jakos skontaktowac sie z abasada w Warszawie?

Dzwonilem do nich na ten sam numer pod ktorym mozna umawiac spotkania z konsulem ale tam nic na temat mojego paszportu nie wiedza i nie maja pojecia jak mi pomoc. Wg nich, nie da sie zadzwonic do konkretnej ambasady.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze nie potrzebnie panikowalem. Dzisiaj dzwonil kurier by umowic sie na dostarczenie paszportow!

Zmienil sie rowniez status na moim koncie na portalu ambasady. Obecnie pokazuje 'scheduled for delivery' wiec chyba jednak wrocimy do USA na czas :)

Reasumujac - jesli Wam sie zdarzy ze Waszej petycji (I-129) nie ma w systemie "PIMS" wowczas ambasada kontaktuje sie z odpowiednimi sluzbami i tam juz uzupelniaja Wasze dane w systemie. Przedluza to sprawe o 2-3 dni. My w ambasadzie bylismy w poniedzialek a paszporty dostaniemy jutro (wtorek tydzien pozniej).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...