Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Z Zamiarem Zostania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowy i borykam się od paru miesięcy z paroma pytaniami. Szukałem odpowiedzi na forum, ale moja każda sprawa jet inna. Może opisze od początku swoją sytuację, bardzo liczę na Wasza pomoc.

Tato mój ma obywatelstwo ok ponad 14 lat. Mieszka w Północne Karolinie. Złożył na mnie i moje siostry petycje na GC. W 2005 roku otrzymałem GC, pojechałem z dziewczyną do USA. Dostałem SSN, podjąłem pracę, zrobiłem prawo jazdy. Po pół roku jej wiza turystyczna się skończyła i wyjechaliśmy oboje. Poza USA przebywałem 7 lat (dzisiaj z perspektywy czasu wiem jakie głupstwo zrobiłem), nigdy też nie starałem się o re-entry. W tym czasie GC straciła "moc" wiem że nie mogę na niej przekraczać granicy,choć data ważności na niej to 2015 rok. W 2014 roku dostałem 10-cio letnią promesę, byłem w grudniu na święta 3 tygodnie, potem w okresie kwiecień-październik tego roku. Będąc na turystycznej w kwietniu poszedłem odnowić prawo jazdy, pani poprosiła mnie o GC, pokazałem, wydała mi prawo jazdy. Tak samo bez problemu otworzyłem konto w banku po okazaniu GC i SSN.

Chciałbym wrócić do usa, na dłużej niż na "wakacje". Tato niedawno otworzył sklep i chce żebym ja zajął się jego prowadzeniem. Jak to najlepiej rozwiązać, żeby tam być legalnie i nie ryzykując lotów tam i spowrotem co pół roku na wakacje, bo któregoś razu się komuś z emigration nie spodobają moje zbyt częste odwiedziny. Tato złoży na mnie nową petycję jak wrócę do usa, ale to potrwa ok 7-8 lat. Mam 34 lata, jestem kawalerem. Oczywiście mógłbym polecieć na turystycznej i zostać, ale wiem, że w ten sposób nie uzyskam GC, bo byłbym nielegalnie a wtedy tylko małżeństwo by mnie ratowało. Z drugiej strony siostra pracuje w usa (legalnie) i często podróżuje pomiędzy Europą a Stanami i nie chciałbym w jakiś sposób sprawiać jej niepotrzebnych kłopotów i pytań.

Myślałem żeby wlecieć na turystycznej jak najprędzej a potem będąc już na miejscu starać się o przyjęcie do szkoły. mógłbym się starać o wizę studencką z Europy, ale jak mi odmówią, to stracę też promesę więc wydaje mi się, że lepiej wjechać i tam próbować. Czy są jakieś ograniczenia wiekowe żeby iść do szkoły i mieś legalny status? Przez jaki czas mogę chodzić do szkoły? Nie mam zamiaru być wiecznym studentem, ale da mi to trochę czasu, może kogoś w tym czasie poznam, może coś się zmieni w przepisach. Czy zmieniając status w usa mogę podróżować do Polski czy nie?

Szperałem trochę po necie i myślałem, że na nowo otwarty biznes uda się coś załatwić, ale z tego co wyczytałem jako wspólnik lub nawet inwestor musiałbym zainwestować kilkaset tysięcy $ jak nie miliony $ i do tego spełnić inne kryteria.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to najlepiej zrobić, może jest coś o czym nie wiem.

Wyjechałem 8 października i myślałem nad powrotem na początku lutego - po 4 miesiącach, ale wiem, że zaleca się półroczną "przerwę" w odwiedzinach. Co mi grozi jak mnie nie wpuszczą? Mogę dostać zakaz na wiele lat?

Dzięki za wszelkie opinie i pomoc,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

czytales forum ,,,a nie znalazles tego ze zmiana statusu nie jest taka latwa jak kiedys to bylo mozliwe,do tego jak wylecisz po za USA to na tym statusie studenckim to nie wrocisz na nim do USA i wtedy idziesz po nowa wize a czy ja dostaniesz to inna sprawa

Pamietaj tez ze sa szkoly i szkoly i sa takie ze nie dostaniesz wizy,zmiany statusu bo sa na oku urzedu imigracyjnego,wiec dobrze wybierz szkole ,Nie taka to co ladnie mowia :)

co do pracy to chyba nie podasz swojego numeru SSN?i nie chwal sie tez za duzo jak to podales swoja karte a byles na statusie turystycznym

jesli za duzo bedziesz mowic to nie dostaniesz GC,ani tez wizy zadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

czytales forum ,,,a nie znalazles tego ze zmiana statusu nie jest taka latwa jak kiedys to bylo mozliwe,do tego jak wylecisz po za USA to na tym statusie studenckim to nie wrocisz na nim do USA i wtedy idziesz po nowa wize a czy ja dostaniesz to inna sprawa

Pamietaj tez ze sa szkoly i szkoly i sa takie ze nie dostaniesz wizy,zmiany statusu bo sa na oku urzedu imigracyjnego,wiec dobrze wybierz szkole ,Nie taka to co ladnie mowia :)

co do pracy to chyba nie podasz swojego numeru SSN?i nie chwal sie tez za duzo jak to podales swoja karte a byles na statusie turystycznym

jesli za duzo bedziesz mowic to nie dostaniesz GC,ani tez wizy zadnej.

Sly 6 dzięki za odpowiedź,

To miałem babce powiedzieć, że nie mam GC, że nieważna czy jak? Nie chwaliłem się, tylko opisałem co i jak miało miejsce. Dlatego się zdziwiłem odnawiając prawo jazdy ciągle o nią wołają. To nie widzi w systemie że już utraciła ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni prosza do pokazania a nie GC sie weryfikuje ale kto wie moze dojdzie do tego ze beda weryfikowac-bedzie baza danych a wtedy bedzie ze pokazujesz dokument nie wazny.

Tak naprawde to nikogo nie bedzie obchodzic ze pokazales GC i ta Pani Ci dala prawo jazdy,Ty wleciales jako turysta i tak tez powinienes sie zachowywac i robic,na pytanie o GC mowisz ze nie masz :)-nawet jak masz w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...