Skocz do zawartości

Jakie Mamy Szanse Na Dostanie Wizy Z Chłopakiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w takiej sytuacji, chodzę do szkoły(Liceum) a dokładnie jestem w 3 klasie, w maju mam maturę i od października planuje isc na studia, oboje rodziców pracują legalnie, razem z chłopakiem chcemy jechać na 3 tygodnie, chłopak ma otwarta własna firme od pół roku, rok temu starał sie o wizę ale jej nie dostał bo miał za słabe więzi z Polska czyli nie miał legalnej pracy itp. Jakie mamy szanse na dostanie wizy turystycznej? Ubiegac sie o wize mamy sie razem czy osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie ubiegać się razem ale każde podanie rozpatrywane jest indywidualnie.Jeżeli rok temu była odmowa wizy to trudno będzie mu dostać ją teraz pomimo otwarcia firmy.Jego więzy z krajem w zasadzie się nie zmieniły ( otworzyć firmę może każdy i konsul o tym wie). A Twoja sytuacja jest łatwiejsza .Mów prawdę nie ściemniaj a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest logiczne. Otwarta firma absolutnie nie oznacza, że wrócisz do Polski. Mogłeś przecież otworzyć firmę tylko po to aby wykazać na interview, że masz jakieś związki z krajem.

Historia firmy, zainwestowane pieniądze, sukcesy i projekty na przyszłość to jest to co może pomóc, ale i tak nie zagwarantuje wizy.

Dlaczego chcecie lecieć do USA w ogóle?

"Rodzice pracują legalnie", rozumiem, że w Polsce pracują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak można inwestować zakładać firme po to żeby wize dostać ? przecież ja otrzymuje wynagrodzenia faktury za wykonaną prace to jak mogę otwierać firme po to zeby otrzymać wize ? my chcemy lecieć na trzy tygodnie na wakacje tylko.. a rodzice pracują w polsce legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna placic za studia i nie wracac na nie ;) i jest wiele przykladow kiedy widac ze dana osoba powinna wrocic a nie wraca na czas

rzecze1 dobrze pisze i tak patrz na cala rozmowe a nie ze masz firme i mam wize w kieszeni,,to jak ze szkola-nauka-praca ;)

sa rozne przypadki i Konsulowie o tym wiedza :) co robia ludzie aby dostac wize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy, równie dobrze może być ok, dużo zależy od tego jak wypadniecie. Jednakże to, że nie dostałeś wizy w przeszłości na pewno nie pomaga.

A firmę ktoś, kto planuje w USA pozostać, może założyć dla tak zwanego "picu", nie takie rzeczy się zdarzały i konsulowie dobrze o tym wiedzą.

Na pewno należy się przygotować na tego typu pytania jak zadałem powyżej. No i później klejne, zależne od tego co odpowiesz. Powiedzmy - masz firmę, kto się będzie nią zajmować w czasie twojej nieobecności? (w USA 3 tygodniowy urlop to raczej niestandardowa sprawa). No bo raczej powinno Ci zależeć aby firma byłą sukcesem, a tak zostawiać biznes po prostu? No i dlaczego do USA a nie gdzie indziej? Co takiego checie zobaczyć? A jeśli tylko odpocząć, to dlaczego nie w Europie, na Kanarach, i bliżej i taniej?

Niestety to jest trochę udowadnianie, że nie jest się wielbładem, ale to przede wszystkim ze względu na "historię kredytową" naszych rodaków (vide niektóre posty tu na forum).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcieliśmy spytać czy mamy szanse... jak bym był pewny że dostane wize bo mam firme to bym nie pytał... rok temu nie dostałem bo nie pracowałem legalnie i z tego co mi powiedział miałem za słabe więzi z polską to teraz powinienem mieć jakieś większe szanse zresztą Pan ambasador sam mi powiedział że proszę postrarać się o lepsze więzi i przyjść za rok.. to nie wiem teraz czy iść czy nie bo z tego co piszecie to szans nie mam dalej..,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie rozumiemy

Jesli rok temu Konsul Ci powiedzial ze masz miec wieksze wiezy z Polski to bedzie wiza nie oznacza ze kolejny Konsul to samo zobaczy

zobacz ile osob dostaje odmowe,idzie po roku czasu i dostaja wizy chociaz nic sie nie zmienilo ;) w ich zyciu a sa tacy ze nadal maja pod gorke chociaz maja zmiany :)

bo jest inny Konsul ale podobnie mysli,patrzy na Ciebie :) i co wtedy powiesz,pomyslisz? ;) przeciez inny Konsul mi powiedzial abym mial te wiezy

masz isc na rozmowe,mowic prawde i zobaczysz jak bedzie :) i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...