Skocz do zawartości

Planowany Ślub Z Amerykanką. Jaką Wizę Wybrać Żeby Odwiedzić Jej Rodzinę W Stanach?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja narzeczona jest Amerykanką, ślub planujemy w Polsce, tu też planujemy zostać na stałe. Przy okazji załatwiania papierków związanych ze ślubem pomyślałem że warto byłoby złożyć papiery o wizę do USA, tak żeby móc odwiedzić bezproblemowo jej rodziców i siostrę którzy mieszkają w Stanach. Którą wizę najlepiej w moim przypadku wybrać? Chodzi tlyko i wyłącznie o to żebym miał możliwość odwiedzenia, typowo turystyczny pobyt u rodziny w Stanach, oboje mamy tutaj pracę, mieszkanie nie planujemy zostać w USA na stałe. Którą wiza będzie lepsza turystyczna czy narzeczeńska?

Chciałbym zostawić sobie furtkę uzyskania z czasem green card (co będzie trudne bo moja narzeczona już 4 lata w Polsce, w Stanach poza rodziną nie ma nic więc o domicile będzie mi ciężko), bardziej traktujemy to jako alternatywę niż plan na przyszłość, planujemy pozostać w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prob, narzeczenska zasadniczo jest jednorazowa i sluzy do wziecia slubu i pozniejszego Adjustment of Status. W ekstremalnych przypadkach ludzie w sytuacji podobnej jak Twoja ktorym odmowiono turystycznej uzywaja narzeczenskiej do wyjazdu turystycznego (ale tylko raz) tyle ze to jest dosc ekstremalne i znacznie bardziej kosztowne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziemy jechać do Stanów to i tak dopiero po ślubie a wymyśliłem żeby umówić się na rozmowę z konsulem i za jednym razem pobrać z konsulatu papiery potrzebne do ślubu (do konsulatu mamy ponad 300km szkoda robić "puste przebiegi"). Myślę że w mojej sytuacji turystyczna nie powinna być problemem, pracę mam stałą, mieszkanie mam tutaj, karany nie byłem a wizy użyję (o ile w ogóle) pewnie za jakieś dwa lata, tak za jednym jeżdżeniem chciałbym to załatwić, bo nie daj bóg jakaś ektremalna sytuacja wypłynie że musimy być w Stanach a ja nie będę miał wizy (możliwość wjazdu do stanów w moim przypadku jest jak najbardziej uzasadniona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzacie żeby być uczciwym i nie kłamać na rozmowie z konsulem a teraz mam ukrywać fakt planowanego ślubu? Moje nazwisko i tak znajdzie się w ambasadzie bo musimy się udać do sądu o pozwolenie na ślub tutaj więc ambasada będzie wiedziała o naszym ślubie, myślę że ukrywanie tego może tylko źle wpłynąć na decyzję konsula. Co o tym sądzicie? Może lepiej się wstrzymać i po ślubie ruszyć z procedurą wizy małżeńskiej? (która też będzie skomplikowana z racji braku domicile). W takim wypadku jeśli po slubie turystycznie chcemy odwiedzić jej rodziców w Stanach o jaką wizę mam się ubiegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzacie żeby być uczciwym i nie kłamać na rozmowie z konsulem a teraz mam ukrywać fakt planowanego ślubu? Moje nazwisko i tak znajdzie się w ambasadzie bo musimy się udać do sądu o pozwolenie na ślub tutaj więc ambasada będzie wiedziała o naszym ślubie, myślę że ukrywanie tego może tylko źle wpłynąć na decyzję konsula. Co o tym sądzicie? Może lepiej się wstrzymać i po ślubie ruszyć z procedurą wizy małżeńskiej? (która też będzie skomplikowana z racji braku domicile). W takim wypadku jeśli po slubie turystycznie chcemy odwiedzić jej rodziców w Stanach o jaką wizę mam się ubiegać?

Musisz sie ubiegac o wize turystyczna jezeli chcesz odwiedzic jej rodzicow. Jezeli chcesz mieszkac w USA to zielona karta nie ma wizy malzenskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amy ;)

jest taka wiza jak cr1 ktora czasami nazywa sie wiza malzenska :)

ta wiza jest na wjazd na pobyt staly

pozostaje wize turystyczna i nic wiecej :)

Co do mowienia prawdy to Ty musisz mowic prawde aby nie zamknac sobie drogi na pobyt staly

jesli juz to moze byc to zle odebrane ze idziesz teraz po wize a chcesz leciec za 2 lata ;)

to moze wtedy idz po wize ;) a jest cos takiego jak przyspieszony tryb przyznawania wiz,na pogrzeb,w odwiedziny do szpitala ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...