Skocz do zawartości

Zmiana Kategori Z F4 Na F2A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja siostra jest obywatelka Usa, w sierpniu zlozyla papiery o zielona dla taty i 5 lutego dostala NOA2, zalezy nam bardzo na czasie, poniewaz ja 12 lutego skonczylam 19 lat i zostalo mi mniej niz 2 lata do 21 lat. Zanim tata bedzie mial interview to potrwa jeszcze z 4 miesiace prawdopodobnie, pozniej gdy pojedzie do stanow i odbierze zielona to od razu zlozy papiery na mnie w kategori F2A, a tutaj oczekiwanie trwa okolo 2 lat, czyli nie wyrobie sie przed skonczeniem 21 lat. Pierwsze pytanie brzmi czy jest teraz mozliwosc zmiany aby zrobili mu adjustment od status (9 marca leci na 3 i pol miesiaca do stanow) skoro sprawa trafila juz do NVC?

Ostatnio wpadlam tez na pomysl aby siostra zlozyla na mnie papiery w kategorii F4 i pozniej jak tata dostanie zielona to zlozy papiery na mnie w kat. F2A, pytanie mam tylko czy moja sprawe z F4 da sie przeniesc na F2A bez zmieniania priority date czy nie, poniewaz 2 rozne osoby skladaly dokumenty, to sie nie laczy i beda prowadzone jako 2 oddzielne sprawy?

Jesli to cos zmienia, 25 czerwca wylatuje na studia do stanow i bede na wizie studenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec doczytalem w koncu.

AoS moze zlozyc w kazdym momencie jako immediate relative i z zatwierdzona petycja I-130, niemniej jednak wyjazd na B-2 w tym celu to czysty fraud. Poza tym jezeli petycja jest w NVC to najprawdopodobniej szybciej bedzie poczekac na interview niz skladac AOS (musi przygotowac wszystkie dokumenty do I-485 - czyli I-864 z cala dokumentacja i zrobic medical u civil surgeona i otrzymac I-693).

Zmiana z F-4 na F-2A ze zmiana petitionera - moim zdaniem nie, ale na 100% nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...