Skocz do zawartości

Wiza Studencka Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem ze juz tematy były na temat wizy studenckiej ale nie znalazłam wystarczającej ilości informacji na temat który mnie interesuje.

Sprawa wygląda następująco. W lipcu kończę pierwszy rok studiów magisterskich w Polsce i planuje od października uczęszczać na ESL w nowym Jorku i w związku z tym chce się ubiegac o wizę studencka bo zmiana statusu mnie nie interesuje bo chce skończyć w Polsce studia i mieć otwarta granice do usa. Moje pytania brzmią czy jest szansa ze dostane wizę studencka będąc w trakcie studiów magisterskich? Bo mi zależy na tym kursie bo chce się języka nauczyć a studia w Polsce skończę w trybie indywidualnym wiec spokojnie pogodze wszystko. Ale czy warto s ie ubiegać? A co jak nie dostane? Stracę wizę turystyczna która mam na 10 lat? Co zrobić może jak ktoś wie żeby dostać wizę studencka? Jakie papiery się przydadza? Zaświadczenia ze szkoły są moim zdaniem fajnym dowodem na moje powiązanie z Polską ale co jeszcze zrobić by mi się udało zdobyć ja?

Dziękuję za każdą informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć, wiem ze juz tematy były na temat wizy studenckiej ale nie znalazłam wystarczającej ilości informacji na temat który mnie interesuje.

Sprawa wygląda następująco. W lipcu kończę pierwszy rok studiów magisterskich w Polsce i planuje od października uczęszczać na ESL w nowym Jorku i w związku z tym chce się ubiegac o wizę studencka bo zmiana statusu mnie nie interesuje bo chce skończyć w Polsce studia i mieć otwarta granice do usa. Moje pytania brzmią czy jest szansa ze dostane wizę studencka będąc w trakcie studiów magisterskich? Bo mi zależy na tym kursie bo chce się języka nauczyć a studia w Polsce skończę w trybie indywidualnym wiec spokojnie pogodze wszystko. Ale czy warto s ie ubiegać? A co jak nie dostane? Stracę wizę turystyczna która mam na 10 lat? Co zrobić może jak ktoś wie żeby dostać wizę studencka? Jakie papiery się przydadza? Zaświadczenia ze szkoły są moim zdaniem fajnym dowodem na moje powiązanie z Polską ale co jeszcze zrobić by mi się udało zdobyć ja?

Dziękuję za każdą informacje:)

Na F1 ESL będzie potrzeba I-20, SEVIS i związki z Polską.

Ryzyko jest, bo podejrzanie jesteś student ale jedziesz od października.

Tak, w przypadku odmowy wize turystyczną możesz stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem czy się ubiegac czy nie. Bo fajnie by było jak by mi przyznali ale jeżeli większe prawdopodobieństwo jest ze nie dostane to nie wiem czy warto ubiegać się. Moja koleżanka mówiła ze zaświadczenie ze szkoły bardzo jej pomogło w uzyskaniu wizy studenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy co mowila kolezanka,na jakie studia chodzila,do jakiej szkoly jechala bo samo zaswiadczenie malo moze pomoc jesli cala reszta lezy ;)

zobacz swoja sytuacje ,jakie masz plany z tym kursem zwiazane oraz dlaczego to USA a nie np UK,bo sa takie pyatnia .co Konsula to inny rodzaj pytan,rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ona chodziła na studia licencjackie we Wrocławiu i mówiła ze łatwiej dostać jest ponoć studencka niż turystyczna ale dla mnie to się wydaje ze łatwiej dostać turystyka :) no chyba spróbuję o ta wizę bo w sumie ja potrzebuje tego kursu bo coraz więcej powstaje firm w Polsce polsko - amerykańskich a bez języka ciężko tam się dostać a zresztą w usa mam ciotkę która jest moim sponsorem to mnie stać na taki kurs bo w Anglii nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do osób ktore ubiegły się o wizę studencka i ja dostały, jakie dokumenty jest mieć najlepiej? Co pomogło wam ja dostać ? Wiem że każdy jest w innej sytuacji i nie każda sytuacja jest taka sama ale może są jakieś papiery dodatkowe które wam pomogły przekonać konsula. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do osób ktore ubiegły się o wizę studencka i ja dostały, jakie dokumenty jest mieć najlepiej? Co pomogło wam ja dostać ? Wiem że każdy jest w innej sytuacji i nie każda sytuacja jest taka sama ale może są jakieś papiery dodatkowe które wam pomogły przekonać konsula. :)

Napisalem CI powyzej. Ubiegalem sie o F-1 dwa razy i pomagalem jednej osobie na ESL. Nie usialem pokazywac nic oprocz wymaganych dokumentow czyli I-20 i SEVIS. Mozesz miec pod reka wyciag dokument z banku, ze masz kase na szkole. To jednak bedzie wymagane juz na etapie I-20, wiec raczej nie bedzie potrzebne w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np ktos mial ziemie i taki sam dokument beedziesz miec,co ciekawe ktos to pokazal i wize dostal,,inna osoba miala podobny dokument a wyszla bez wizy i co poszlo nie tak?

bo innaczej mowila,zachowywala sie a do tego inny byl Konsul chociaz miala podobne dokumenty

znasz takie cos z zycia?>bo ja wiele takich znam,czy to wize czy tez inne sprawy

Mozesz sie pytac o te sprawy,lecz to i tak zalezy na kogo trafisz i jak sie przedstawisz :) i na to zwroc uwage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...