Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo maksymalnie, legalnie można być na wizie J-1 ? Informacja z biura programu Work and Travel - polski student może pracować na J-1 legalnie od 25 maja do 25 września, czyli 4 miesiące. Do tego może zostać + 1 miesiąc po tym okresie bez możliwości legalnej pracy. A wjechać może maksymalnie 1 miesiąc przed tym okresem, co daje w sumie 1 + 4 + 1 = 6 miesięcy legalnego pobytu, tak ?

Jeśli ktoś przesiedzi wiże J-1, od kiedy jest nielegalnie? Słyszałem różne wersje: że liczy się data ważności wizy w paszporcie, że liczy się data ważności D/S'a. Ale słyszałem też (nawet od użytkowników forum) że legalnie się jest dopóki nie dostanie się oficjalnego listu z nakazem opuszczenia USA - czy to prawda ? Tu fragment artykułu, który znalazłem w internecie;

For F-1 and J-1 students admitted for D/S, however, unlawful presence will not begin until U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) or another relevant government authority makes a formal determination that you are here unlawfully. For example, if you overstayed 90 days before receiving a formal determination from USCIS that you were in the United States unlawfully, those 90 days would not count towards the 180-day period and the clock for unlawful presence would begin on the date USCIS made that decision. These determinations are often made when an F-1 or J-1 student files a change of status application after having overstayed.

Zatem jak to w końcu jest z wizą J-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od tego jak masz kontrakt. Np moj kontrakt zaczyna sie 18 czerwca i kończy 20 sierpnia (Camp Counselor). Mogę wjechać do USA 30 dni przed rozpoczęciem kontraktu i wyjechać z USA musze po 30 dniach od konca kontraktu. Wizę J1 dostajesz tylko na czas kontraktu, kazdy dzien który spędzasz w USA poza kontraktem to tzw grace period i nie możesz wtedy legalnie pracować. Twój SSN jest juz tak jakby nieaktywny w tym czasie. Jesteś nielegalnie od 1 dnia po upływie grace period, w moim przypadku od 20 września. Niby bana sie nie dostaje po przesiedzeniu o ten 1 dzien, ale faktu to nie zmienia ze jesteś juz wtedy out od status i mogą byc problemy z kolejna wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm za moich czasów jeśli przekraczało się granicę USA przed datą rozpoczęcia kontraktu to można było zostać 30 - (liczba dni o jaką wcześniej przekroczyło się granicę)... przynajmniej takie informacje dostałam od mojego organizatora :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm za moich czasów jeśli przekraczało się granicę USA przed datą rozpoczęcia kontraktu to można było zostać 30 - (liczba dni o jaką wcześniej przekroczyło się granicę)... przynajmniej takie informacje dostałam od mojego organizatora :ph34r:

tak nadal jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...