Skocz do zawartości

Jakie Mam Szanse Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstepie chcialbym przeprosic jesli byl juz podobny post lub ten znalazl sie w nieodpowiedniej kategorii. Zaczynając, chciałbym sie dowiedziec jakie sa moje szanse na dostanie wizy turystycznej na podstawie zalet(wedlug mnie) ktore przedstawie ponizej, Mam 20 lat, czytalem ze jest wiele opcji przed skonczeniem 21 roku zycia, nie wiem dokladnie jakie. Pierwszą zaletą wydaje mi sie to ze, w USA mam wujka, jest to brat mojego ojca a dla mnie ojciec chrzestny. Chrzestny wylosowal 7 lat temu green card, wraz z cala rodzina i od tego czasu wujek zdazyl zdac pozytywnie egzaminy na obywatelstwo. Kolejna zaleta, wedlug mnie jest to ze, jestem studentem pierwszego roku, dodam ze pierwszy semestr mam zaliczony, wiec w indeksie widnieje wpis na drugi semestr. Wujek moglby wyslac mi bez problemu zaproszenie. Nie wiem czy ma to znaczenie ale moja siostra dostala wize na 10 lat i 2 lata temu wrocila zgodnie z wbita wiza na lotnisku, bylo to 6 miesiecy i wrocila w terminie a nawet przed uplywem 6 miesiecy. Na moja niekorzysc wplywa chyba to ze, juz staralem sie 2 lata temu o wize. Bylem wtedy strasznie napalony i bagatelizowalem dorady babci ktora ma zielona karte i chrzestnego ze prawdopodobienstwo ze dostane wize jest male poniewaz bylem wtedy w 3 klasie liceum a wiec konsul mogl pomyslec ze chce po prostu prysnac na stale, poniewaz nic mnie tutaj nie trzyma i tak wlasnie mi powiedzial "ma pan za male powiazanie z krajem". Chce sie teraz znow starac o wize tylko teraz jestem studentem i podobno mam wieksze szanse. Dodam ze po wize staralem sie w Krakowie, slszyalem ze w Warszawie latwiej dostac co oczywiscie uznaje za plotke i glupoty gadane przez ludzi. Prosze o powazne potraktowanie mojego pytania i z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mowienie o Krakowie i Warszawie jest od wczesnych lat 90-tych i z tego co pisza ludzie na roznych forach to kiedys w Krakowie bylo trudniej o wzie tam niz w Warszawie co nie znaczy ze w Warszawie bylo latwo ;)

teraz wybor masz taki ze nie ma reonizacji i mozesz isc po wize do tych 2 miejsc i zostaniesz przyjety

2 lata temu wiecej bylo odmow niz jest teraz,lecz nadal musisz pokazac te zwiazki z Polska,nawet jak jestes studentem,jakby kazdy student wracal z takich wakacji to bys i Ty dostal a tak,,roznie jest

To dobrze ze widzisz te plusy i tego sie trzymaj :) reszta to zobaczysz na rozmowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz ;)

Wydaje mi sie jednak ze, na moj minus moze wplywac to ze juz sie wlasnie staralem i dostalem odmowe. Moglibyscie mi napisac czy ma to znaczenie przy kolejnym staraniu? Dodam ze staralem sie tez o green card w losowaniu DV-2015. Czy konsul moze to zobaczyc? Na tej podstawie moze podejrzewac, ze skoro sie staralem o staly pobyt to moja wiza turystyczna moze byc przepustka na prysniecie.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac malo czytales to forum a szkoda....

jakby miala znaczenia loteria to kolo 200 tys osob moze zapomniec o wjezdzie na teren USA a co z osobami co nie braly udzialu w losowaniu a wychodza bez wizy

ostatnio mamy post uzytkownika,bral udzial w loterii i dostal wize,to tyle :)

a co do zaproszenia to nie jest wymagane i nie wplywa na to czy masz wize czy tez nie

to taki mit ze jak masz zaproszenie to masz wize :)

miales ta odmowe 2 lata temu i teraz idziesz,to czasami tak samo dobrze jest widziane,ze nie chodzisz co tydzien po wize ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie korzystajac z okazji moze zadam pytanie z innej beczki, jesli bedzie nie odopwiednie w temacie prosze o usuniecie lub przeniesienie. Mianowicie, chialbym sie dowiedziec czy np jesli wyjechalbym wraz z dziewczynom na wizie turystycznej i ona by tam urodzila dziecko podczas pobytu, to czy tylko dziecko zostaloby obywatelem USA czy matka jako rodzic tez dostalaby obywatelstwo czy by ja deportowano razem z dzieckiem do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze jestes od wczoraj to ok ;)

teraz urzad ma sie przygladac takim niewiastom co leca w ciazy,czytales o turystyce ciazowej?nawet na forum mamy taki temat .

chyba ze Twoja dziewczyna bedzie leciec bez widocznej ciazy

kolejna sprawa to oplata za porod ktora to nie jest taka tania,i nie kazde ubezpieczenie to pokryje,chyba ze duzoo zaplacisz

a wracajac do pytania,na dzien dziejszy to dziecko dostaje obywatelstwo,rodzice jak maja wize tak maja ,jak sa nielegalni to sa nielegalni

chyba ze w wieku 21 lat dziecko zlozy papiery-sponsorowanie na rodzicow ,pod warunkiem ze bedzie chcialo takie cos zrobic ;),znam takie przypadki ze dzieci nie zapraszaja rodzicow do siebie na pobyt paru dniowy -turystyczny.


nikt dziecka nie deportuje bo jest obywatelem a ze jest wiez pomiedzy tymi 2 osobami to matka zabiera dziecko ze soba :)

chyba ze zostawi je odpowiednim sluzbom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczeprujaca odpowiedz.

No cóż widze ze USA bardzo szczelnie pozabezpieczalo sobie droge emigrantow ktorzy chca zakombinowac aby zostac tam legalnie na stale. Jedyny sposob na turystycznej, aby zostac tam na stale to po prostu ozenic sie z obywatelem. AMERICAN DREAM :)




nikt dziecka nie deportuje bo jest obywatelem a ze jest wiez pomiedzy tymi 2 osobami to matka zabiera dziecko ze soba :)

chyba ze zostawi je odpowiednim sluzbom .

mam rozumiec ze jesli matka urodzi, to ma za obowiazek zabrac dziecko(z obywatelstwem USA) ze soba do Polski, gdyz jej nie zmienia sie status z turysty na jakis inny pozwalajacy jej tam zostac lub zostawic je "odpowiednim sluzba"(czyt. adopcja). Dobrze to zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...