Skocz do zawartości

Przesiedzenie Planowanego Pobytu Na Wizie Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym zapytac czy jezeli na lotnisku w usa powiedzialem oficerowi ze zamierzam zostac 3 tygodnie (bilet tez mialem na 3 tyg.) jednak postanowilem posiedziec 4 miesiecy dluzej. Czy moge miec pozniej problem z wjazdem lub uzyskaniem wizy? Dodam ze pobyt na lotnisku dostalem na 6 miesiecy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, mogłeś zmienić plany. Jednak musisz być przygotowany na to ze pytanie paść może i to czy wjedziesz czy nie zależeć bedzie od odpowiedzi i odczucia celnika. Najważniejsze żebyś nie przesiedział tych 6 mies, bo to jest czas na jaki dostałeś zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, mogłeś zmienić plany. Jednak musisz być przygotowany na to ze pytanie paść może i to czy wjedziesz czy nie zależeć bedzie od odpowiedzi i odczucia celnika. Najważniejsze żebyś nie przesiedział tych 6 mies, bo to jest czas na jaki dostałeś zgodę.

Rozumiem, to prawda plany sie nieco zmienily, jednak mam na uwadze te 6 miesiecy wbite na lotnisku i swiadomosc tego ze gdyby przekroczyc ten czas to szanse dostanie wizy w przyszlosci sa nikle. Wtem dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przekraczać to zawsze możesz przedłużyć okres na miejscu. Mogą sie nie zgodzić a ty musisz mieć powód. Ja kiedyś przedłużyłem tak kilka razy osobie z dalej rodziny - była u mnie jako au pair. Nigdy nikt jej nic nie powiedział. Teraz ma nawet kolejna wize turystyczna i nawet w Warszawie nikt o tym sie nie zająknął. Cała sztuka polega na tym żeby mieć dobrze umotywowany powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dobrze miec gadane oraz aby Konsul powiedzial OK

a nie zawsze tak jest

z takimi pobytami to roznie jest ,zalezy kiedy chcesz wracac do USA,..bo zmiany na pare dni,tygodni moga byc ok ale znow pare miesiecy zalezy od urzednika imigracyjnego i wez to pod uwage

nie kazdy ma szczescie miec dobrze na granicy oraz po kolejna wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...