Skocz do zawartości

Loteria Wizowa A Kwestie Edukacjii.


snpk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość dziwne pytanie mianowicie rejestracja do loterii odbywa się przeważnie w okolicach października, wyniki są ok maja następnego roku a rozmowy z konsulem jeszcze później. Czy np uczeń liceum ostatniej klasy maturalnej który świadectwo wykształcenia średniego otrzymuje na przełomie kwietnia/maja może rejestrować się już we wrześniu ? W momencie ewentualnej "wygranej" oraz rozmowy z konsulem będzie już mieć średnie wykształcenie, w momencie wypełniania formularza po sprawdzeniu ze zostaliśmy wybrani również. Jak to wygląda pod względem prawnym ? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem odpowiedź z ambasady. Wiele mi to nie dało, ale teoretycznie można. Tylko co zaznaczyć podczas rejestracji ? bo gdy zaznaczę tylko podstawowe to mnie dalej nie "przepuści". Mam jeszcze 3 lata do tego wiec chyba zasięgnę porady jakiegoś prawnika zajmującego się tym.

Szanowny Panie,

Dziękujemy za korespondencję.

Kwestia wyksztalcenia bedzie oceniana w dniu rozmowy z konsulem w sprawie wizy. Wtedy należy udowodnic min. wyksztalcenie srednie(ukonczenie min. 12 lat nauki).

Mamy nadzieję, że powyższa informacja jest pomocna.

Z poważaniem,

Correspondence Unit

Consular Section

U.S. Embassy Warsaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedzieli Ci wcale, że na dzień składania aplikacji w loterii (październik) nie musisz mieć co najmniej średniego wykształcenia.

Powiedzieli Ci jedynie, że swoje wykształcenie będziesz musiał udokumentować podczas rozowy z konsulem.

W instrukcji do loterii jest wyraźnie napisane, że trzeba spełniać minimalne wymagania na dzień składania aplikacji.

5. What are the requirements for education or work experience?
U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience. A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States.
8. Is there a minimum age to apply for the DV Program?
There is no minimum age to apply, but the requirement of a high school education or work experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who are under age 18.

http://www.travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf

Bo co będzie, jeśli nie uda Ci się zdobyć tego średniego wykształcenia na dzień losowania/rozmowy w konsulacie?

Oczywiście nie życzę Ci tego, ale kto wie, co przyniesie przyszłość.

No i żeby aplikować w loterii trzeba mieć skończone 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedzieli Ci wcale, że na dzień składania aplikacji w loterii (październik) nie musisz mieć co najmniej średniego wykształcenia.

Powiedzieli Ci jedynie, że swoje wykształcenie będziesz musiał udokumentować podczas rozowy z konsulem.

W instrukcji do loterii jest wyraźnie napisane, że trzeba spełniać minimalne wymagania na dzień składania aplikacji.

http://www.travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf

Dlaczego odbierasz prace prawnikom? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...