Skocz do zawartości

Jakie Są Moje Szanse Na Wizę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym tygodniu zamierzam ubiegać sie o wizę turystyczna. Chce lecieć na miesiąc (lipiec) do Nowego Jorku, jednak martwię sie o to czy mi przyznają wizę gdyż z przyczyn rodzinnych bede leciała sama... Mam 18 lat i kończę 2 klasę liceum, mam tutaj rodzine, mama i tata pracują i oczywiście to oni finansują mi wycieczkę, w stanach nie mam żadnej rodziny tylko znajomych o których nie bede wspominała na rozmowie z konsulem, zeby nie było ze mam tam jakiś 'punkt zaczepienia' haha. Czy był ktoś z Was w takiej sytuacji - staral sie sam o wizę/leciał sam do USA? Zaznaczam ze w ciagu ostatnich lat zwiedziłam kilka państw m.in. Mam w paszporcie wizę do Wietnamu - jeśli to pomoże.

Prosiłabym o opinie ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dostac i na dluzej niz 1 rok ;)

na 2 lata lub na 10 lat :D

widzisz jak nie powiesz ze lecisz do znajomych to moze byc widac po Twoich odpowiedziach,zachowaniu ze cos nie gra ;)

musisz byc pewna po co lecisz,na ile czasu .

jak nawet nie masz kogos do zaczepenia to mozesz wyjsc bez wizy,to ze nie masz nie oznacza ze nie zostaniesz :) i wez to pod uwage

tak wiele osob tak leci,nie maja nikogo-lecz naprawde nie maja

plusem sa te pieczatki i ze bywasz w roznych czesciach swiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6 no wlasnie.. Tylko ze u tej osoby nie bede sie zatrzymywala wiec to ze jade sama i zostane w hotelu/hostelu jest zgodne z prawda wiec tak powiem.. :D martwię sie tylko o to czy przeszkoda moze być mój wiek i brak osoby towarzyszącej w podróży? Wiem ze każdy jest potencjalnym imigrantem i ze to jest w pewnym sensie loteria czy dostanę czy nie, ale sie stresuje tym.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dostac i na dluzej niz 1 rok ;)

na 2 lata lub na 10 lat :D

widzisz jak nie powiesz ze lecisz do znajomych to moze byc widac po Twoich odpowiedziach,zachowaniu ze cos nie gra ;)

musisz byc pewna po co lecisz,na ile czasu .

jak nawet nie masz kogos do zaczepenia to mozesz wyjsc bez wizy,to ze nie masz nie oznacza ze nie zostaniesz :) i wez to pod uwage

tak wiele osob tak leci,nie maja nikogo-lecz naprawde nie maja

plusem sa te pieczatki i ze bywasz w roznych czesciach swiata :)

Czyli myślisz ze jak najlepiej zrobic w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6 może dostać na dłużej ale wątpię. Jak dostanie to na rok ze względu na to że został jej rok szkoły.

Według mnie nie masz czym się stresować. Miałem podobną sytuacje tylko że u mnie to była szkoła policealna i dostałem wizę na rok. No chyba że zamierzasz rzucić szkołę na rok przed maturą i z gimnazjalnym wykształceniem pracować w USA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dobrym planem wiek ani tez ze sama jedziesz nie jest przeszkoda

a jak ktos ma 50 lat a do tego z kims leci to ma latwiej ;) ano nie

a co do loterii to taka sama masz spotykajac osobe obca,jedna Ci uwierzy i powie ze jestes ok a inna bedzie miec watpliwosci a przeciez jestes taka sama osoba i podobnie robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dostac i na dluzej niz 1 rok ;)

na 2 lata lub na 10 lat :D

widzisz jak nie powiesz ze lecisz do znajomych to moze byc widac po Twoich odpowiedziach,zachowaniu ze cos nie gra ;)

musisz byc pewna po co lecisz,na ile czasu .

jak nawet nie masz kogos do zaczepenia to mozesz wyjsc bez wizy,to ze nie masz nie oznacza ze nie zostaniesz :) i wez to pod uwage

tak wiele osob tak leci,nie maja nikogo-lecz naprawde nie maja

plusem sa te pieczatki i ze bywasz w roznych czesciach swiata :)

Jakie pieczatki?

ma tylko wize z wietnamu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że się jeszcze uczysz to powinnaś dostać wizę ale nie dłuższa niż na rok :)

E tam, kwestia jak trafi.

W zeszłym tygodniu mojej koleżanki córka, lat 17, dostała promesę na 10 lat. A jedzie na wakacje, na dwa tygodnie do mojej córki (a swojej koleżanki), leci sama. Z rodziców pracuje tylko tata, mama od 17 lat siedzi w domu.

Niby wiele wskazywałoby na to, że wizy nie dostanie, a tu dokładnie 4 pytania:

- do kogo i po co

- na jak długo

- kto to jest dla Ciebie

- kto płaci za podróż

i "masz wiza na 10 lat, miłej podroży"

BTW jej mama (nie pracująca od tylu lat), dwa lata temu także dostała promesę na 10 lat. Swoją podróż odbyła i nie miała żadnych problemów.

Przestańmy tak demonizować te rozmowy w konsulacie - jak wszystko jest ok, to nie ma problemu z promesą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele na tym forum bylo przykladow ze zona,mama zajmowala sie domem i dostawala wize bez zadnych klopotow a ktos pracowal i wyszedl bez wizy :)

bo inny Konsul,inne pytania bo sa rozne i wychodzi sie bez wizy

renox a no ma pieczatki,chyba ze wietnam nie stempluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...