Skocz do zawartości

Obywatelstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytaj przedstawię fakty które wiem.

Mój dziadek i ojciec posiadają obywatelstwo. Dziadek 1 raz w stanach był po 1940 ( jego ojciec był obywatelem i to on go sprowadził podczas wojny ).Od lat 70 prowadził firmę przez 40 lat.

Ojciec urodził się w latach 60 a obywatelstwo otrzymał w połowie lat 90, 3 lata przed moim urodzeniem. Jeśli obywatelstwo przysługiwało mojemu ojcu przed moim narodzeniem to czy teraz przysługuje mi ? Obywatelem został 3 lata po moich narodzinach a w stanach przebywał praktycznie od razu po moich narodzinach ( nie wiem czy był wcześniej i nie wiem dokładnie w jaki sposób otrzymał obywatelstwo ).

Jak to sprawdzić a jeśli przysługuje mi tylko możliwość sponsorowania przez mojego ojca. To jeśli sam będę ubiegał się o zielona kartę to większa to moje szanse na jej otrzymanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że nie liczy się czas, kiedy Twojemu ojcu przysługiwało obywatelstwo, tylko czas, kiedy został obywatelem.

Jeśli został obywatelem po Twoich narodzinach, to jego obywatelstwo na Ciebie nie przechodzi.

Żeby otrzymać zieloną kartę na podstawie łączenia rodzin, to ojciec musi Cię sponsorować.

Inaczej zielonej karty nie dostaniesz. Sam nie możesz się o nią ubiegać, bo nie masz podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz lat i jaki jest Twój stan cywilny?

Bo jest kilka kategorii dla dzieci obywateli.

Dla tych poniżej 21 roku życia nie ma żadnych limitów i czas oczekiwania to jedynie czas rozpatrywania petycji, bo są traktowani jako (IR) Immediate Relatives.

Dla tych powyżej 21 roku życia są dwie kategorie:

(F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens - obecnie czas oczekiwania to jakieś 8 lat.

(F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens - obecnie czas oczekiwania to jakieś 11 lat.

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2015/visa-bulletin-for-april-2015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zalezy czy pomaga Ci ktos doswiadczony w s[rawach wizowych czy tez nie ;) bo wtedy mozesz dluzej czekac niz to co pisza na stronach rzadowych

nie kazdy kto ma napisane ze zajmuje sie sprawami wizowymi taka osoba jest ..


tutaj masz mala podpowiedz i wejdz pozniej na strony rzadowe USA i zobacz co musisz zrobic aby cos myslec o obywatelstwie USA

http://www.prawoimigracyjneusa.com/obywatelstwo.htm

tych stron troche jest jak widzisz na stronie rzadowej USA ;)

milej lektury

http://www.uscis.gov/sites/default/files/USCIS/About%20Us/Electronic%20Reading%20Room/Customer%20Service%20Reference%20Guide/US_Citizens.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru czekać do 30, to bierz udział w loterii zielonych kart. Może uda Ci się wyjechać przed 30-tką ;)

Jesli uważasz, że to dyskryminacja, to może miej pretensje do swojego ojca, że nie zajął się sponsorowaniem Ciebie, kiedy tylko został obywatelem.

I gdzie Cię ktoś trzyma za wszelką cenę?

Żeby gdziekolwiek wyemigrować trzeba spełnić określone warunki.

Ciesz się, że to tylko 8-11 lat.

Żonate dzieci obywateli, którzy pochodzą z Meksyku czy Filipin muszą czekać ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 21 lat nie mam zamiaru czekać do 30 ;) według mnie to dyskryminacja i jakieś chore prawa żeby trzymać tutaj polaków za wszelką cene.

Nikt cię przecież siłą nie trzyma, możesz jechać. W Syrii albo Korei Północnej słyszałem że jest fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale nie dostane karty na wyjazd turystyczny bo bede sie bali że będę chciał zostać ba stałe bo mam tam duża rodzine niestety tak to działa i to jest dykryminacja. A sponsorować nie ma mnie już kto bo ojciec nie żyje. Jest jeszcze minimalna szansa że był obywatelem wcześniej niż się urodziłem ale nie wiem jak to sprawdzić ;) l ( ub mógł mieć wtedy zielona kartę nie wiem czy to coś by zmieniało wtedy )

Nie wiem czemu podajesz przykład na wyjazd do 2 wrogów usa. Może i w meksyku czeka się 20 lat ale i tak masowo nielegalni imigranci zalewają ten kraj i rodzą tam swoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...