Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 23 lata mieszkam w UK 12 lat caly czas mam Polski paszport, wraz z partnerka probojemy wyjechac do USA na stale ale nie wiemy jak sie za to zabrac, jaki wniosek na jaka wize wypelnic, ja pracuje jako Recruitment Consultant parnerka jako Assembly operator czy ktos byl by z was tak mily i poradzil nam od czego zaczac i jaki jest najlepszy sposob.

Z gory dziekuje

Jesli potrzebujecie wiecej informacji to podam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wyjechać na stałe, to macie takie opcje:

- wizy rodzinne (rodzice, rodzeństwo w USA, którzy mogą was ściągnąć)

- losowanie zielonych kart

- ewentualnie ślub z obywatelem USA

Poza tymczasowo możecie wyjechać na wizach pracowniczych, ale o takowe występuje pracodawca, nie wy. Pracodawca, który nie może na rynku znaleźć takiego specjalisty, jakimi jesteście Wy i absolutnie musi Was mieć u siebie ;)

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-imigracyjne.html

Kategorie wizowe

Każda osoba wyjeżdżająca do Stanów Zjednoczonych na pobyt stały, również z zamiarem podjęcia pracy w USA, powinna posiadać wizę imigracyjną. Zgodnie z prawem imigracyjnym Stanów Zjednoczonych, wizy imigracyjne wydawane są w czterech kategoriach: wizy dla członków najbliższej rodziny obywatela USA, inne wizy rodzinne, wizy pracownicze oraz wizy wydawane w ramach Programu Loterii Wizowej, znanego jako losowanie „zielonej karty”. Na tej stronie znajdują się również informacje na temat wiz narzeczeńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna30 dziekuje za odpowiedzi. Niestety jednyna osobe ktora mam w USA to kuzynka mojej mamy z tego co wyczytalem to nie jest ona uwazana za moja bardzo bliska rodzine wiec nie moge zlozyc aplikacji na wize rodzinna, Moja dziewczyna to polka, pozostalo mi losowanie zielonych kart teraz moje nastepne pytanie od kiedy mozna skladac aplikacje wszedlem na storne dvlottery i niestety na chwile obecna moge jedynie sprawdzic moj entrant status ?chyba sie poznilem bo ztego co widze to juz po losowaniu. jakie sa moje szanse na wize tymczasowa typu Work and Travel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...