Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Wizę H4


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma doświadczenia z wystawieniem wizy H4 już po wystawieniu wizy H1B (czyli nie na jednej petycji). Chodzi mi o to że pracodawca ponagla z zaczęciem procesu wizowego (nie dotyczy mnie limit na wizy H1B - uczelnia non profit) natomiast my żyjemy w niezalegalizowanym związku, który trzeba najpierw zalegalizować (co oczywiście trochę trwa) aby móc się ubiegać się o wizę H4 Jak będę już posiadaczem wizy H1B ile mniej więcej trwa przyznanie wizy H4 od złożenia papierów (ambasada w Warszawie), ewentualnie w którym momencie procesu rozpatrywania petycji o wizę H1B można dołączyć petycję o wizę H4.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się odnieść co do sytuacji, w której Ty masz już wizę H-1B przyznaną i wbitą do paszportu, a następnie składacie o H-4 dla niej. W moim przypadku (w 2014 roku, więc całkiem niedawno) była to w zasadzie formalność i wszystko trwało tyle samo co podczas ubiegania się o wizę turystyczną. Pamiętaj jednak, że jeśli żona zmieni nazwisko, to będzie musiała poczekać na wyrobienie nowego paszportu zanim zacznie się ubiegać o H-4.

Nawet procedura wygląda podobnie. Wniosek Twoja druga połówka składa on-line, opłaca i umawia się na rozmowę z konsulem. Przy rozmowie będzie jej potrzebny dodatkowo oryginał I-129 oraz kopia I-797 (zapewniający że I-129 jest approved), oba dokumenty są wzięte z Twojego ubiegania się o H-1B. Oczywiście potrzebny będzie też akt ślubu z tłumaczeniem. Twoja obecność nie jest potrzebna. :)

Rozmowa to formalność. Prawnicy kazali się jej przygotować zabierając mój Employment Verification Letter, ostatni paystub, najnowszy numer wlotu I-94, a nawet zaproszenia na ślub - i oczywiście przygotujcie co tylko możecie - ale nie okazało się to potrzebne w naszym przypadku.

Zapewne najwygodniej byłoby złożyć papiery o H-1B i H-4 razem i załatwić obie sprawy za jednym zamachem, ale czekanie na samo H-4 to żadna wielka rzecz. H4 i tak nie pozwala na pracę i opiera się na Twojej wizie.

Co do ostatniego pytania, to nie mam pojęcia co się dzieje jeśli chcesz złożyć H-4 w trakcie trwania procesu o H-1B, ale brzmi to jak zbędne komplikowanie sobie życia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...